/ Güncel / 16 Nisan’da ABD Füzesi Hayranlarına HAYIR deyin!

16 Nisan’da ABD Füzesi Hayranlarına HAYIR deyin!

on 7 Nisan 2017 - 10:59 Kategori: Güncel, SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP) olarak Suriye’de yaşanan kimyasal saldırının gerçek faillerinin ortaya çıkarılmasına izin verilmeden gerçekleşen ABD saldırısını ve bu emperyalist saldırganlığa ortak olmak için can atan AKP iktidarını şiddetle kınıyoruz. 

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, “Operasyon ABD’nin güvenliği için elzemdi” şeklinde kokuşmuş bir yalana başvurmuştur. Diğer bahane olan kimyasal saldırının faillerinin ortaya çıkarılmasına ise bizzat ABD saldırganlığı izin vermemiştir. Benzer yalanlar eşliğinde 2003 yılında G.W.Bush’un emriyle Irak’a yapılan saldırılar sonucunda 2 milyon kişi hayatını kaybetmişti. Nitekim Irak bugün hala kanamaya devam etmektedir.  

Bütün bu çıplak gerçekler dururken RTE ve AKP liderliği derhal ABD’ye destek açıklamalarında bulunmuş ve devam edecek olası operasyonlara katılma niyetlerini ortaya koymuşlardır. Böylelikle Miting meydanlarında HAÇLI İTTİFAKI türünden yalan söyleyenlerin gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. AKP, ABD’nin yansıra İsrail, Fransa, İngiltere gibi Batılı emperyalist güçlerle ağız birliği ederek ABD’nin Tomahawk füzelerini alkışlamaya koyulmuştur. Sözde BATI düşmanlığı yapanların BATI emperyalizminin taşeronundan başka bir şey olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. 

Emekçi halkımız içerisinde halen AKP’nin bu tarz yalanlara kananlar artık gerçeği görmelidir. Emekçi düşmanlığını zirveye taşıyıp, emperyalizmin taşeronluğuna soyunanların gerçek yüzleri, vurgunculuk ve köşeyi dönme üzerine kuruludur. Emekçileri suni ayrımlarla birbirine düşüren, işi gücü hamaset, yalan ve  şov olanlara 16 Nisan’da gereken cevabı vermeliyiz. 
 
Vahşi sömürü düzenine, emperyalizmin kışkırtıcılığını yaptığı iç savaşlara ve emekçilerin birbirine düşürülmesine karşı tüm halkımızı ve gençliği, örgütlü mücadeleye, Sosyalist Emekçiler Partisi‘ne katılmaya çağırıyoruz.  
bolsevik.org
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!