/ Dünyadan / ABD’nin “İç Güvenliği” Bir Siyahı Daha Katletti!

ABD’nin “İç Güvenliği” Bir Siyahı Daha Katletti!

on 3 Mart 2015 - 04:33 Kategori: Dünyadan, Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Los Angeles’ta bir siyah daha polisin kurşunlarına hedef olarak hayatını kaybetti. Sosyal medyada da paylaşılan görüntülerde, 1 Mart Pazar günü hırsızlık ihbarı için bölgeye giden polisler evsiz iki adamı etkisiz hale getirmeye çalışırken yaşanan kargaşa sırasında polislerden biri silahını ateşliyor ve evsiz adama dört-beş el 2ateş ederek adamı öldürüyor.

Olayı anlatan görgü tanığının ifadelerinden çıkan sonuç, öldürülen adamın silahının olmadığı yönünde. Los Angeles Times’a konuşan polis amiri Andrew Smith’in ifadesi de görgü tanığının ifadesiyle örtüşüyor. Smith, polis memurlarından birinin silahıyla ilgili bir itişme yaşandığını ve olay yerinde başka bir silah bulunmadığını açıkladı.

Ancak Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck, görgü tanığının ve polis memuru Smith’in söylediklerinin aksine, düzenlediği basın toplantısında son derece “ilginç yalanlar” söyledi. Beck’e göre öldürülen adamın elinde silah vardı. Hatta bu silahı polis memurlarının vücut kameraları da görüntülemiş (!) ABD kamuoyu “peki görüntüler nerede?” dediğinde, öldürmeye alışmış olan ABD polisinin pişkin tavrıyla yanıt veren Beck, görüntülerin kamuoyu ile paylaşılamayacağını ifade etti. Polislere dava açılması durumunda ise görüntüleri servis edeceklerini ilan etti!

Bu ABD polisinin ilk katliamı değil. Belli ki son da olmayacak! Önce Ferguson’da 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown’u vurarak öldürdüler. Daha sonra Eric Garner’ın boğazını sıkarak “etkisiz hale getirirken” ölümüne neden oldular! Ne Brown’u öldüren polis memuru Darren Wilson ceza aldı; ne de Eric Garner’ı boğarak vahşice öldüren Daniel Panteleo bir cezaya çarptırıldı. İkisi de sokaklarda serbestçe dolaşmaya devam ediyor. Tıpkı Berkin’in, Ali İsmail’in, Ethem’in, Medeni’nin katilleri gibi…

Katil her yerde aynı! Onları savunanlar ve savunanların gerekçeleri da aynı: ellerinde silah vardı; molotof vardı! “Ekmek almaya değil, sapanla taş atmaya gidiyorlardı!”

Unutmamak gerekir ki, katillerin bir gerekçeye ihtiyacı yoktur! ABD’deki son olayda olduğu gibi, katiller önce katleder, ardından “uygun” bir kılıf uydururlar! İç güvenlik yasasında ABD’ye öykünenler, aslında açıkça ABD’deki katliamlara öykünüyorlar; daha rahat katledebilmek için, bu yasaya ihtiyaç duyuyorlar!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!