/ Güncel / AKİT Hedef Gösterdi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Kundaklandı

AKİT Hedef Gösterdi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Kundaklandı

on 20 Şubat 2017 - 15:07 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

İstanbul Kadıköy’de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin giriş bu sabah 01.30 saatlerinde “çember sakallı” olarak tariflenen ve görüntülerden tespit edildiği iddia edilen kişi tarafından  kundaklandı. Kısa sürede söndürülen yangın büyük bir hasar yaratmadı ancak HAYIR diyenlere yönelik linç ve örgütlü saldırılara bir yenisi daha eklenmiş oldu. 

Müjdat Gezen Tiyatrosu ekibinin bir üyesi olan Şevket Çoruh, geçtiğimiz günlerde HAYIR dediği için işinden atılan İrffan Değirmenci’ye sahip çıkmış ve “ben de hayır diyorum beni de atsınlar” demişti. Şevket Çoruh’un duruşu çok ses getirmişti. Müjdat Gezen ve Vakfı geçtiğimiz günlerde Akit TV’de hedef gösterilmişti. Kanalın sunucularından Ahmet Kezer, Müjdat Gezen’e hakaretler yağdırmış, “Şimdi kalkmış Müjdat Gezen Sanat Merkezi denen bi yerde sanat öğrettiğini iddia ediyor. Biraz bacak aç… Bunlara gönderdiğiniz çocuklarınız oradan nasıl çıkar” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sabah gerçekleşen kundaklamanın ardından AKİT  saldırıyı güzellemeye ve hakaretler yağdırmaya devam etti. AKİT,  benzinli saldırıyı, “‘Pezevenk’ Müjdat’a büyük şok!” başlığıyla “müjdeledi”

Haber AKİT TV’de “ağzı sidik kokanlar” hakaretleri ile verildi. 

HAYIR gündemi AKP’yi daha da sıkıştıracak ve böylesi sembolik saldırılarla halk gerilmeye, en küfürbaz ve en ahlaksız kimselerce aşağılanmaya çalışılacaktır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanması ancak geniş kesimler tarafından sahiplenilmesi ve desteklenmesi HAYIR’ın bu saldırılara rağmen karşılık bulacağının göstergesidir. 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!