/ Güncel / 24 Saatte 2 Çocuk Katledildi!

24 Saatte 2 Çocuk Katledildi!

on 28 Ağustos 2015 - 16:58 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Saray’ın savaşı can almaya devam ediyor.

Baran Çağlı

Baran Çağlı

Ahmet İrtegün

Ahmet İrtegün

AKP’nin artık kendisine değil HDP’ye oy getirdiğini anladığı “barış” süreci iyice çıkmaza girmişti. Çözüm adına adım uzun süredir tek adım atılmadı. İş çıkmaza sokuldu.Öcalan tecrit edildi.  Suruç katliamı
sonunda başlayan eylemler ise barış sürecinin bittiğini  ilan etti.

Kürdistan’ın pek çok kentinde polis ve asker operasyonları başladı. Kimi belediyelerin yerel yönetimlerde özerklik ilan etmesinin ardından ise çatışmalar en üst noktasına ulaştı. Sokağa çıkma yasağı, sokağa her çıkanı çoluk çocuk genç yaşlı demede katledilmesinin bahanesi oldu. Gazze’ye benzer biçimde yıkılmış kent görüntüleri ortaya çıktı.

Süren çatışmada Eyüp Ergen, DEDAŞ çalışanı Mesut Sanrı, 7 yaşındaki Baran Çağlı ve 10 yaşındaki Emin Yanaş hayatını kaybetti. Yaralı taşıyan halkın üzerine dahi gerçek mermilerle saldırıldı. Halk sokağa çıkma yasağına uymadığı için devlet terörü YDGH il çatışma adı altında tüm halka savaş açtı. Ablukaya alınan mahallelere İlçe Tugay Komutanlığı ve Efeler Taburu’ndan gece boyu havan ve top atışı yapıldı. Evler, dükkanlar adeta Gazze’yi andıran bir biçimde top ateşine tutuldu. Sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Basında polis ve asker ölümleri ile şovenizm tırmandırılırken en ufak bir ses Hakkari’deki top yekun savaşı anlatmıyor. Oysa ülke yangın yeri.

Videoda çatışmaların şiddeti açık biçimde görülebiliyor:

AKP’nin saray savaşı her gün derinleşen bir kan denizi yaratıyor. Halkların bu kan denizinde boğulmasına izin vermeyelim.

Yaşasın halkların kardeşliği!

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!