/ Dünyadan / AKP El Kaide’yle Aynı Gemide: Türkmen Dağı İçin Cihat Çağrısı Yayınlandı!

AKP El Kaide’yle Aynı Gemide: Türkmen Dağı İçin Cihat Çağrısı Yayınlandı!

on 25 Kasım 2015 - 06:21 Kategori: Dünyadan, Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
12246792_10153749499100419_2332405780651901152_n

Sol taraftaki, Alevi düşmanı Kuveytli Şeyh ve sağ taraftaki katliamcı Muheysini

 

AKP’nin “siviller katlediliyor” yaygarasını koparttığı Türkmen Dağı’nda kimlerin savaştığı bir kez daha ortaya çıktı. El Kaide’nin Suriye kolu olan Nusra’nın şeyhlerinden Abdullah el Muheysini tüm Müslümanları Türkmen Dağı’nı savunmaya çağırdı!

Muheysini hakkında birkaç önemli bilgi verelim: Muheysini, Kesab saldırısına katılıp Alevileri katleden grubun öncülerinden birisiydi. Aynı zamanda Selaheddin Şişani ile birlikte Halep’te halkları katleden selefilerden biri olarak tarihe geçti. Ve şimdi bu terörist Türkmen Dağı’nı savunmaya çağırıyor!

Selefilere Çağrı!

Videoda Cundu’l Aksa ve Aharar-uş Şam gibi selefi örgütlere seslenen Muheysini, Türkmen Dağı için savaşmayan Müslümanların günaha girdiğini savunuyor!

yazı içi

Kesab katliamının sorumlularından El-Muheysini ve Çeçen Muslim Şişani yan yana

2 dakika 52 saniye uzunluğundaki görüntülerde Muheysini’nin “Saldırgan Rafizilere, komünist Ruslara dersler verdiniz. Güneyin kırsal kesiminde katliam yapıp onlara o yerleri mezarlık ettiniz” ifadeleri dikkat çekiyor.

Muheysini’nin söz konusu görüntülerdeki “cihat çağrısı” şöyle : “Ey Müslümanlar! Bugün Türkmen Dağı’na koşun. Burada Rafizîlere ve Allah düşmanlarına Ehl-i Sünnet’in kim olduğunu gösterin. Sahil ehli ve Türkmen dağlarına müjdeler olsun ki artık bugün mücahitlerin yardımlarının ilki buraya ulaşmıştır. Ey Ordu komutanları! Yardımlarınızı gönderin. Ey Cundu’l Aksa kahramanları; kardeşleriniz sizi burada bekliyor. Ey Nusret Cephesi’nin ve Ahraru’ş Şam’ın kahramanları, ey Fetih Ordusu ve dışındaki kahramanlar! Kardeşleriniz sizi burada bekliyor. Haydi, Türkmen Dağı’na koşun. Ey mücahitler; bilin ki bugün yerinde oturmak büyük bir günahtır. Ey Ümmetin gençleri! Siz ne bekliyorsunuz? Şam toprakları da Irak toprakları gibi işgal edilsin diye mi bekliyorsunuz? İran ve Rusya sizinle bizim aramızda savaş meydanı var unutmayın Allah nurunu tamamlayacak”

Söz konusu videoyu izlemek için şu bağlantıyı açın: https://www.youtube.com/watch?v=8hNFtAqbGcA

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!