/ Güncel / AKP “Erken Seçim Katliamlarına” Devam Ediyor!

AKP “Erken Seçim Katliamlarına” Devam Ediyor!

on 18 Ağustos 2015 - 20:56 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Silvan’da halkın yollara kurduğu barikat ve hendekleri kaldırmak için bölgeye giden asker ve pores 1lisler gerçek mermilerle operasyonlara devam ediyor. Operasyona 700 asker ve polisin katıldığı bölge Kobanê’den farksız. 

ANF’nin haberine göre Tekel, Konak, Mescit ve Selahattin mahallelerine yönelik düzenlenen operasyon saat 05.45 sıralarında başladı. İlçenin tümünde telefon şebekeleri, internet ve mobil internetlerin kesilmesinin ardından yaşanan helikopter hareketliliği arttı. Helikopterlerin alçak uçuş yaptığı bölgede asker ve polislerin evlere rastgele ateş açtığı bildirildi.

Yaşanan çatışmalarda soyismi henüz öğrenilmeyen Serhat isimli genç askerlerin kurşunlarıyla katledildi. Olayların ardından, daha önce Varto ve Lice’de uygulanan sokağa çıkma yasağı Silvan’a da taşındı. Serhat isimli gencin ölümünün ardından ise DİHA 4 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Söz konusu haber henüz doğrulanamadı çünkü internet ve telefon erişimi kesildiği için bölgeden sağlıklı haberler alınamıyor.

Bölgedeki gelişmelerden sonra HPG, AKP’nin katliamlara devam etmesi durumunda  gerillaların olayların yaşandığı şehirlere inerek halkı savunacağını duyurdu. Suriye’yi andıran görüntülere sahne olan Kürdistan’da olayların daha fazla büyümesiyle toplu katliamların yaşanması sürpriz olmayacaktır. Zira Silvan’da yaşanan olaylarda asker ve polis ilçeye ağır silahlarla girip  helikopter desteğiyle operasyon gerçekleştirdi ve evlere rastgele ateş açtı. Hal böyleyken çatışmalara HPG’nin dahil olması durumunda yaşanacakları öngörmek zor değil.

AKP’nin Erken Seçim “Stratejisi” Daha Fazla Katliam!

Genel seçimden yenilgiyle ayrılan AKP’nin erken seçim “stratejisi” olarak çözüm sürecini bitirip yeniden silaha sarılmasıyla birlikte yaklaşık 1 aylık zaman diliminde onlarca insan hayatını kaybetti. AKP katliamların ardından “daha fazla katliam” isteyerek bölgeyi kan gölüne çevirmeye devam ediyor. Tayyip Erdoğan, sarayında rahatla oturabilmek için her gün insanların ölmesinde bir “sakınca” görmüyor!

Türk ve Kürt halklarının ortak mücadelesi, AKP’nin savaş politikalarına karşı tek panzehir olacaktır. ” şiarıyla bir araya gelmenin şimdi sırası!

Silvan’dan Kobane’yi andıran fotoğraflar:

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!