/ Güncel / AKP, Muhalefeti Silahlarla Susturuyor: CHP’li Bülent Tezcan Saldırıya Uğradı

AKP, Muhalefeti Silahlarla Susturuyor: CHP’li Bülent Tezcan Saldırıya Uğradı

on 29 Ekim 2016 - 21:47 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan silahlı saldırıya uğradı. Olay, saat 19:00-19:15 sularında CHP Aydın İl bülent tezcanBaşkanlığı karşısında meydana geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir sergiye katıldıktan sonra partililerle birlikte yemek için bir restorana geçti. Yemek sırasında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, silahını çekip tabancayla Tezcan’a ateş etti.

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CNN Türk televizyonuna bağlanarak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yönelik saldırıya ilişkin bilgiler verdi. İnci, saldırganın ‘saygılı olacaksınız’ diye bağırdığını ve Tezcan’a tek el ateş ettiğini belirtti, “O esnada yanındaydım, ben ambulansa bindirdim” dedi.

Muhalif Sesler Ya Polis Baskısıyla Ya da Silahla Susturuluyor

AKP’nin “silahşörü” Osmanlı Ocakları, 21 Ekim’de “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” çağrısı yapmıştı. Tezcan’a yapılan saldırıyı, söz konusu çağrının karşılığı olarak okumak lazım.

CHP merkezi de saldırıya dair AKP’yi işaret eden bir açıklama yaptı.  Bülent Tezcan’ın silahlı saldırıya uğramasını değerlendiren  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke“Türkiye’de bu tür silahlı saldırıların artması ihtimalinin çok yükseldiğini daha önce de ifade etmiştik” dedi.

Öyle bir süreçten geçiyoruz ki, muhalefet ya Kanun Hükmünde Kararname’lerle ya da silahlarla susturuluyor. Bu süreçte “Yenikapı Ruhu” masallarıyla AKP’nin yanında saf tutan CHP’nin cılız muhalefeti bile hedefteyken toplumsal muhalefetin diğer katmanlarına nefes aldırılmayacağı açık.

Bu süreç, “Ben suya sabuna dokunmayayım; kendi yağımda kavrulayım” rehavetini kaldırmaz. Zira AKP kendisi gibi düşünmeyen her kesimi hedefliyor. Toplumsal muhalefetin akılcı adımlar atması ve örgütlenmeyi teşvik etmesi çok önemli. Şu ana kadar olmaz denilenler oluyor. Bundan sonra daha kötülerinin yaşanmaması için bir sebep var mı? Harekete geçmek ve dinamik olmak gerekiyor. Zira Bülent Tezcan’ın kurşunlanması olayı çok şey anlatıyor. Bu basit bir adli vaka değil; derin siyasi mesajlar içeren bir hadisedir.

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!