/ Güncel / AKP Saldırısız Gün Geçirmiyor: 28 İlde KESK’e Operasyon, Yüzlerce Gözaltı

AKP Saldırısız Gün Geçirmiyor: 28 İlde KESK’e Operasyon, Yüzlerce Gözaltı

on 19 Şubat 2013 - 23:22 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
19 Şubat, 2013

AKP iktidarının devrimcilere yönelik saldırıları hız kesmiyor. Bugün sabaha karşı 28 ilde yüzlerce kişi polis tarafından evleri basılarak gözaltına alındı.

Kaç kişinin operasyonlar kapsamında gözaltına alınacağı gizlilik nedeniyle öğrenilemezken, sayının 130’a ulaştığı bildiriliyor. Radikal gazetesi operasyonun 28 ilde 167 kişiyi kapsadığını aktardı. Operasyonun gerekçesi olaraksa DHKP-C’ye yakın “Devrimci Memur Hareketi”ne üye olmak gösyeriliyor.

Ankara’da da 33 kişinin gözaltına alındığı operasyonda hedefte KESK bulunuyor. KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek gözaltına alınırken, polis KESK genel merkezini basarak Şimşek’in odasında arama yaptı. İstanbul’da 50, İzmir, Aydın ve Antalya’da 15, Çanakkale ve Bursa’da 19 kişinin gözaltına alındığı biliniyor.

Daha önce yaşanan operasyonlarda olduğu gibi AKP’nin polisi hukuksuzlukta ve saldırganlıkta sınır tanımıyor. Ankara’da gözaltına alınan SES üyesi Leyla Durmaz’ın 2 yıldır kanser tedavisi gördüğü, sağlık durumunun ciddi olduğu buna rağmen polis tarafından kemoterapiye gireceği sırada gözaltına alındığı bildirildi.

Öte yandan İstanbul’da yapılan operasyonda 3 aylık bir bebekte “terör örgütü üyeliği” kapsamında gözaltında bulunuyor. Gözaltına alınan Ebru ve Ejder Ebrulan çiftinin 3 aylık bebekleri de nezarete gönderildi.

AKP’nin her bir saldırısı kendi içinde büyük hukuksuzluklar taşıyor. Hukuksuzlukları teşhir etmek, saldırılara dur demek için mücadeleyi büyütmek gerekiyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı