/ Güncel / AKP’de İç Çatlaklar Büyüyor: Arınç, Erdoğan’ı Topa Tuttu!

AKP’de İç Çatlaklar Büyüyor: Arınç, Erdoğan’ı Topa Tuttu!

on 21 Ekim 2015 - 20:10 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

7 Haziran’da tek başına iktidar olmak için gereken oyu alamayan AKP’de iç çatlakları büyüten sesler sarınç yazı içieçim sürecinde ayyuka çıkmış, başta Bülent Arınç olmak üzere AKP’nin bazı kurmayları ilk kez eleştirel ifadeler içeren demeçleri basınla paylaşmışlardı.

7 Haziran sürecinde eleştiri kıvılcımını ilk ateşleyen isim olan Bülent Arınç, 1 Kasım sürecinde de sahneye çıktı. Medya Tv’ye röportaj veren Bülent Arınç, Erdoğan’ı kastederek “Ben başkaları gibi 400 verin demiyorum. Başkanlık olmadı da bunlar başımıza geldi demiyorum. Ben milletten ne kadar oy vereceğini bilemem; herkese oy dilenciliği yapacak bir insan da değilim; ama Manisalılar akıllı in
sanlardır. Kâr ve zararın nerede olduğunu bilirler”
 ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç’ın Manisa’da yayın yapan Medya Tv’ye verdiği röportajda, muhalefet partilerine dostluk mesajı ilettiği görüldü. Arınç muhalefet partileriyle ilgili şunları söyledi: “Onlar düşmanımız değil, siyasi rakiplerimiz. 7 Haziran’da ortaya çıkan tablo, biz 1.partiyiz yüzde 41 ve 258 milletvekili; Üçünü toplasanız AK Parti ediyor. Üçü bir araya gelip hükümet kurmaları doğru olurdu. Çünkü üçü birleşip tek gayeleri AK Parti’den kurtulmak. Türkiye’de 21 ilde çalışma yaptım. Bunlar düşmanımız değil, rakiplerimiz.”

(AKP’de yaşanan derin ayrışmayla ilgili Marksist Bakış ve Bolsevik.org yazarı Emre Güntekin’in analiz yazısını okuyabilirsiniz. Yazıyı okumak için şu bağlantıyı açın: http://bolsevik.org/guncel/akpde-catlagin-sesi-duyuluyor-emre-guntekin.html)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!