/ Güncel / AKP’nin Zehirli Dili #HAYIR Cinayetine Sebep Oldu: 1 Kişi Öldürüldü

AKP’nin Zehirli Dili #HAYIR Cinayetine Sebep Oldu: 1 Kişi Öldürüldü

on 30 Mart 2017 - 23:32 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

AKP’nin tek adam sevdası için iyice körüklediği kutuplaştırma dili dün Sivas’ta can aldı.  Sivas’ın Akıncılar ilçesinde bir kişi, girdiği köy lokalinde “Var mı burada ‘Hayır’ verecek?” diye bağırıp küfür ettikten sonra, kendisine tepki gösteren 62 yaşındaki bir vatandaşı pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

İktidar cephesinden her gün söylenen “HAYIR diyen vatan hainidir,  teröristtir” sözlerinin bedeli ağır oldu. Halkı bu ithamlarla kutuplaştırıp birbirine düşman edenler bir yurttaşın ölümüne sebep oldu.

İstanbul’da taksi şoförlüğü yapan evli ve 3 çocuk babası Hüseyin Eser 2 gün önce tatil için köyüne geldi. Burada çobanlık yaptığı belirtilen 44 yaşındaki Veli Çalışkan, Şenbağlar Köyü Derneği Lokali’nin önünde oturan Hüseyin Eser’e pompalı tüfekle 2 el ateş etti.Çalışkan’ın dernek lokaline gelmesinin ardından “Var mı burada ‘Hayır’ verecek o….. ç…..” diye bağırdığı, buna tepki gösteren ve kendisine terbiyeli olmasını söyleyen Hüseyin Eser’e ateş ettiği öğrenildi. İlk ateşten sonra elinden yaralanan Hüseyin Eser’in kendini korumak için Çalışkan’ın üzerine atıldığı ve bu esnada ikinci ateşle kalbinden vurulduğu da edinilen bilgiler arasında.

Bu olay, ülkenin gerim gerim sinirlerinin nasıl gerildiğini; iktidar cephesinin ağzını her açtığında kutuplaştırmayı derinleştiren zehirli dilinin neler yaşatabileceğini gösteriyor. 

Tek adamlık daha referandum öncesinde dahi can aldı. Ülkenin hamurunun nefret zehri ile yoğrulmasına #HAYIR

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!