/ Güncel / AKP’ye Gün Doğdu: Kilis Bombalanıyor | FOTO HABER

AKP’ye Gün Doğdu: Kilis Bombalanıyor | FOTO HABER

on 22 Eylül 2016 - 16:54 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

kilise-suriyeden-roket-atildi,6oWBbO5Oxku-C0h8MT30BQ

Güncelleme 17.30: Kilis’e saat 17.00 sıralarında bir kez daha saldırı gerçekleşti. Roket saldırısında 1 kişi daha yaralandı. Gün boyu yaşanan saldırılarda toplam 8 kişi yaralandı. Sene boyunca IŞİD tarafından Kilis’e gerçekleştirilen roket saldırıları sonucu toplam 22 kişi hayatını kaybederken, onlarca insan ise yaralandı. Yaralıların önemli bir kısmını ise çocuklar oluşturdu.

***

Kilis kent merkezine IŞİD tarafından iki Katyuşa roketi atıldı. Pazar yerine düşen roketin patlaması sonucunda 6’sı çocuk 7 kişi yaralandı.

AKP’nin El Bap operasyonunun ve Suriye macerasının bedeli yine halk ödüyor.Daha önce sayısız kez IŞİD tarafından vurulan Kilis’te ilk kez bir pazar yeri hedef alınıyor. Fırat Kalkanı operasyonu ile cihatçıları sahaya süren AKP, IŞİD elindeki El Bap operasyonuna devam ettiği sürece Kilis dahil hiçbir kentte halkın can güvenliği olmayacak.

AKP, Kilis’in bombalanmasını Suriye’de Kürt kantonlarının birleştirilmesine karşı Cerablus’tan başlayan ve El Bap’ a uzanan emperyalist müdahale için motivasyon olarak kullanacak. Halbuki bombalamaların kaynağı da zaten bu operasyon. AKP’ye göz dağı vermek için atılan bombalar Kilis halkını kurban ediyor. Kilis halkı aylardır can korkusu ile yaşarken AKP’ye gün doğdu. Bombalamanın ardından Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara da televizyonda canlı yayınına bağlanarak emperyalist müdahalenin devamını savundu:

‘6 yaralımız var, 6’sı da Suriyeli 1’i yetişkin bayan 5’i çocuk. Hayati tehlikeleri olmadığı iletildi bize. Suriye olayı ilk başladığı günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği ve bugün Türkiye’nin özellikle Fırat Kalkanı operasyonuyla devreye girdiği 90 kilometre ya da 40 kilometre derinliğindeki güvenli bölgesinin çok acilen kurulması lazım bu bizim için hayati önem arz ediyor. ”

AKP’nin Suriye macerası ve Fırat Kalkanı adı verilen Kürt düşmanı proje derhal durudulmalıdır. Halkın bu uğurda dökecek tek damla kanı yoktur!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı