/ Güncel / Amedspor’un Futbolcuları Darp Edildi; Gözaltına Alındı!

Amedspor’un Futbolcuları Darp Edildi; Gözaltına Alındı!

on 16 Aralık 2016 - 11:58 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Amedspor geçen sene oynadığı kupa maçlarında tarih yazmıştı. Amed’in başarısını istemeyen AKP güdümlü Türkiye Futbol Federasyonu, Amedspor’a Türkiye Kupası gruplarındaki her maçta seyircisiz oynama cezası vermiş, Deniz Naki gibi önemli bir futbolcuyu müsabakalardan men etmişti.

Amedspor başarılarına kaldığı yerden devam ediyor. Ve tabi, baskılar da kaldığı yerden devam ediyor. Amedspor’un 3 futbolcusu, 1-1 biten Fenerbahçe maçından sonra tartaklandı. Bu da yetmedi, futbolcular gözaltına alındı.

AKP, geçen seneki sindirme yöntemlerini daha ileriye taşıyarak Amedspor’un başarısını engellemeye çalışıyor. Futbolcuların üst düzey bir müsabakadan sonra tartaklanıp gözaltına alınması, Hitler Almanya’sında görülecek bir olay. Baskılara karşı Amedspor’un yanındayız. Amedspor tribünlerinin söylediği tezahurat bugün daha anlamlı: “Diren ha Diyarbekir diren!”

Amedspor konuyla ilgili şu açıklamayı yayınladı: 

“Bugün takımımız ile Fenerbahçe arasında oynanan kupa maçı sonrasında futbolcularımız Mehmet Sıddık İstemi, Mansur Çalar ve Ercan Çapar’a stat çıkışında kolluk güçlerince aşağılık bir saldırı yapılmıştır. Kendilerinin kulübümüz futbolcuları olarak tanıtmalarına rağmen 3 futbolcumuz 20 tane kendine polis diyen kendini bilmezlerce yapılan saldırı sonucunda Sıddık ve Mansur arkadaşlarımız yaralanmış ve hastaneye rapor ve muayene için getirilmiştir. Bu aşağılık saldırıyı yapanları lanetliyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz.”

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!