/ Güncel / Ankara’da Otoparkçı Dehşeti

Ankara’da Otoparkçı Dehşeti

on 11 Temmuz 2015 - 00:07 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Önceki gün Rüzgarlı esnafı ile otoparkçılar arasında yaşanan gerginlik sonucu 20’li yaşlarındaki esnaf Mehmet 11696460_10153662495698676_914953604_nKaragöz hayatını kaybetmişti. Bugün Karagöz’ün cenazesi memleketi Çankırı’da toprağa verildi. Ulus Rüzgarlı Sokak’ta önceki gün, esnafın müşterilerini düzenli olarak taciz eden ve beşer dakikalık duraklamalardan bile para istemeye başlaya Gökçek’in otopark mafyaları ile müşteriler arasında kavga çıkmasının ardından esnaf yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında zaman zaman polisle gerginlik yaşayan esnaf otoparkçılara ait tabelaları tahrip ederek sokakta ilerlemeye başladı. Bu sırada otopark mafyasının üyelerinden birisinin silahını çekip kalabalığa doğru ateşledi ve Mehmet Karagöz kalbinden vurularak hayatını kaybetti.

Olay sonrasında yakalanan 3 kişinin tutuklandığı iki kişinin de adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi. Sabah Rüzgarlı’da bir anma eylemi gerçekleştirildi. Sık sık ‘katil Melih’ sloganı atan grup anmanın ardından cenaze töreni için Çankırı’ya harekete geçti. Karagözün cenazesi Çankırı’nın Şabanözü ilçesine bağlı Elmalık Beldesi’nde büyük bir kalabalık eşliğinde toprağa verildi. Rüzgarlı’da esnaf kepenk kapatarak otopark mafyasına ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Aklı Yeni Başına Geldi

Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bir basın toplantısı gerçekleştirerek 15 Temmuz’dan sonra Ankara’da yol kenarlarında parkın ücretsiz olacağını söyledi. Toplantıda Gökçek, “Önümüzdeki haftadan itibaren paralı yol kenarı otoparkları kalmayacak. Yol kenarı otoparkları Ankara’da ücretsiz olacak” ifadelerini kullandı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!