/ Güncel / Antalya Berkin İçin Ayakta!

Antalya Berkin İçin Ayakta!

on 12 Mart 2014 - 20:36 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
12 Mart, 2014

Binlerce insanla Gezi sürecinde ekmek almaya giderken katil polis tarafından kafasından gaz kapsülü ile vurulması sebebiyle 269 gündür uykuda olan ve 11 Mart sabahı kaybettiğimiz 8.Gezi şehidi Berkin Elvan için saat 18:30’da Kapalıyol Halkbankası önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanına doğru yürüyerek “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Katillerden Hesabı Emekçiler Soracak”, “Hepimiz Berkiniz Öldürmekle Bitmeyiz” , “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarıyla Antalya’yı inlettik. Anma devam ederken yine herzaman olduğu gibi katil polis biber gazlı tazyikli suyla ve gaz bombalarıyla düşmanca kitleye saldırdı. 

Yaklaşık 1-1,5 saat barikat kurup direnen kitle daha sonra yoğun gaz saldırısından ara sokaklara dağıldı. Berkin’in cenazesinin defnedileceği 12 Mart’ta ise KESK ve DİSK’in de çağrısıyla saat 12:00’de Aydın Kanza Parında toplanıp Cumhuriyet Meydanına yürüyüş yapıldı.

Ekmek almaya giderken kefenle döneceğimiz günler için değil ekmeğin köşesinden koparıp yiyeceğimiz günler için, Berkin için adalet için.

Sokakları Terk Etmiyoruz, Seyretmiyoruz, Hesap Soruyoruz!

Diktatör; Gençliği Ye-ne-mez-sin!

Antalya (SDH)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!