/ Güncel / Avcılar‬ Belediyesi İşçileri Sendika Hakları İçin Yürüdü!

Avcılar‬ Belediyesi İşçileri Sendika Hakları İçin Yürüdü!

on 1 Haziran 2016 - 18:49 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

received_10154363400272189

Sendikaya üye olduğu için ‪CHP‬’li ‪‎Avcılar Belediyesi‬ tarafından işten çıkarılan işçilerin direnişi 30. güne ulaştı. Günlerdir belediye binası önünde kurdukları çadırda direnişi sürdüren işçiler, bugün bir kez daha Belediye Binası önüne yürüyüş yaptı.‬‬

Bugün 16.00’da Marmara Caddesi girişinde toplanan işçiler Avcılar Belediye’sinin aynı caddedeki binası önüne bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sloganlarla kararlılıklarını vurgulayan işçiler, “Direne Direne Kazanacağız!” mesajı verdi.
Eyleme işçilerin aileleri ve çocukları da katıldı. İşçi çocukları, sendika yelekleriyle yürüyüşün en önünde yer aldı.
Eyleme destek olan Sosyalist Emekçiler Partisi üyeleri yürüyüşün ardından İşçinin Yolu gazetesi dağıtımı yaptı.

received_10154363400267189

Avcılar Belediyesi’nde kadrolu işçiler ile fen işleri bölümünde de örgütlü olan Belediye-İş sendikasına üye olarak mücadeleyi örgütlü bir şekilde yürütmeyi tercih eden taşeron temizlik işçileri, sendika üyeliğinin ardından işten atıldı. İşten atmanın ardından belediye binası önünde direniş çadırı kuruldu.
Direniş esnasında sendikanın iş yerinde çoğunluğu elde ederek yetki kazanmasının sonucunda 6 işçi daha işten atıldı. Bu son saldırının ardından Belediye-İş üyesi çalışan işçiler çalışmayı durdurarak 6 işçinin işe derhal geri alınması ödenmeyen ücretlerin derhal ödenmesi taleplerini içeren bir mücadele başlattı.
İki gün süren hizmet üretmeme direnişinin ardından 6 işçi işe geri alınırken, ödenmeyen ücretler de yatırıldı ve işçiler yeniden işbaşı yaptı.
Nisan ayı başında işten çıkarılan işçilerin direniş ise Avcılar Belediyesi önündeki çadırda devam ediyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı