/ Güncel / Avcılar Belediye İşçileri Bir Kez Daha Taksim’de

Avcılar Belediye İşçileri Bir Kez Daha Taksim’de

on 31 Ağustos 2016 - 14:29 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Aylardır işten atılmaya karşı direnişte olan CHP’li Avcılar Belediyesi işçilerinin mücadelesi büyüyor. Üç gün önce üç aydır ücretlerini alamayan ve bu nedenle iş bırakan işçiler işten atılmış ve direnişe geçmişti. Önceki gece Belediye’nin talepleri kabul etmesi üzerine işçiler iş başı yapmak üzereyken, yeniden işten atma saldırısı yaşandı. Önce gece vardiyası girişinde 10 işçi, sabah ise 200’ün üzerinde işçi işten atıldı.

Sendikal haklarını kullandıkları için CHP’li Belediye Başkanı Handan Toprak tarafından karalama kampanyasına uğrayan, tehdit edilen ve işten atılan işçiler, bugün saat 12.00’de Taksim Tünel meydanında toplanarak Galata’daki CHP İl Binası’na yürüdü.

Avcılar Belediye işçileri Galata’daki CHP İl Başkanlığı’na yürüdü. Sloganlarla, alkışlarla yürüyüş gerçekleşti. Burada oturma eylemi yapıldı. Sendika yöneticileri ve işçi temsilcileri il binasında CHP yöneticileriyle görüşme gerçekleştirdi.

Belediye-İş sendikası yönetimi görüşmenin ardından alkışlarla karşılandı. CHP’den gelecek haber bekleniyor. İşçiler “Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam” sloganıyla direniş alanına geçmek üzere otobüslere gidiyor.

Avcılar İşçisi Yalnız Değildir!

P_20160831_130137P_20160831_130050

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!