/ Güncel / Avcılar Belediyesi İşçileri Taksim’de CHP Binasına Yürüdü

Avcılar Belediyesi İşçileri Taksim’de CHP Binasına Yürüdü

on 22 Haziran 2016 - 19:15 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

13510733_10209667150864954_802294493_n

Sendikalı oldukları için CHP’li Avcılar Belediyesi’nden işten atılan taşeron temizlik işçileri, bugün Taksim Tünel’de toplanarak CHP binasına yürüdü. Yürüyüş boyunca coşku hâkimdi. Eyleme işçilerin yanı sıra, aileleri ve çocukları da destek verdi. Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi de belediye işçilerine destek olmak için yanlarındaydı.

Belediye-İş Sendikası’na üye olan ve sendika haklarını kullandıkların için işten atılan işçiler yaklaşık 2 aydır belediye binası önünde direniş çadırında. Bugüne kadar Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, işçileri tehdit etti, sorgu odalarına çektirdi, baskılara göz yumdu ve direnişi kırmak amacıyla çadır alanına fiziksel engeller kurmaya çalıştı.

Ancak Belediye Başkanı Toprak’ın baskı, engel ve tehditlerine karşı, belediye işçileri 51 gündür direnişi sürdürdü. Bugüne kadar Avcılar yerelinde pek çok eyleme imza atan işçiler, bugün de saat 13.00’te Taksim Tünel’de toplanarak, Galata yakınlarındaki CHP binasına yürüdü. İşçiler direniş çadırı önünde Avcılar halkından topladıkları 40 bin destek imzasını CHP yönetimine teslim etti.

13487924_10209667150944956_2090575241_nPolis, CHP binasının yakınlarına barikat kurarak işçileri burada durdurdu. Bina yakınında Belediye-İş şube yöneticiler basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından işçilerden ve sendika temsilcilerinden oluşan bir ekip, toplamış oldukları imzaları CHP yöneticilerine teslim etmek üzere binaya yöneldi. CHP İl Başkan Yardımcısı işçileri henüz parti örgütünün bulunduğu hanın girişinde kaba bir şekilde durdurarak imzaları burada teslim aldı.

İmzaların CHP yönetimine teslim edilmesinin ardından bir süre daha slogan atan işçiler, işe geri alınmadıkları müddetçe mücadeleden vazgeçmeyeceklerini vurguladılar. CHP yönetimine de bir an önce işten atılan işçilerin taleplerinin dikkate alınması ve yaşanan hukuksuzluğun sona erdirilmesi talebi iletildi.

Yürüyüş ve basın açıklaması, yüksek hava sıcaklığına rağmen coşkulu geçti. Belediye işçileri, attıkları sloganlarla sınıf dayanışmasının kazanacağını, sermaye zihniyetinin kaybedeceğini haykırdı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!