/ Güncel / Avcılar Direnişiyle Dayanışma Platformu Kuruldu!

Avcılar Direnişiyle Dayanışma Platformu Kuruldu!

on 30 Temmuz 2016 - 17:13 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

IMG-20160730-WA0009Bugün aralarında Sosyalist Emekçiler Partisi, Eğitim-Sen 7 no.lu Şube, Disk Gıda-İş, Cam Keramik-İş, Emekli-Sen, Liman-İş, İnşaat İş, Dev Tekstil, Deriteks parti ve sendikaların da olduğu bir dizi kurum, Avcılar’da direnişte olan işçilere destek olmak için “Avcılar Direnişiyle Dayanışma Platformu”nu kurduklarını ilan etti.

Taksim’de 13.0ü’te Galatasaray Lisesi önünde toplanan kitle, bir basın açıklamasıyla platformu ilan etti. Yapılan açıklamada, taşeron sistemine karşı olduğunu iddia eden CHP’nin, Avcılar Belediyesi’nde işçileri taşeron çalıştırdığı ve en temel haklardan biri olan sendika hakkının kullanılması nedeniyle işçileri işten attığı vurgulandı.

Açıklamada, 15 Temmuz’un ardından ilan edilen OHAL bahane edilerek Avcılar Belediyesi tarafından işçilerin çadırının engellendiği; ancak işçilerin kararlılığı sonucunda OHAL bahanesiyle direnişi kırma çabalarının püskürtüldüğü belirtildi. Ayrıca meydanlarda, kürsülerde “demokrasi” diyen CHP’nin, kendi belediyesindeki işçilere sendika hakkı tanımadığı ifade edildi.

IMG-20160730-WA0011Açıklama “Türkiye’nin içerisinden geçtiği bu zor günlerde, kurmuş olduğumuz Avcılar Direnişiyle Dayanışma Platformu’nun sınıf kardeşliğini, sınıf dayanışmasını artırması dileğiyle, tüm işçi sınıfını selamlıyoruz” ifadesiyle sona erdi.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!