/ Güncel / Barışın Akademisyeni Mustafa Şener açtığı davayı kazandı!

Barışın Akademisyeni Mustafa Şener açtığı davayı kazandı!

on 22 Nisan 2016 - 13:58 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Mersin Üniversitesi’nde görev yapan Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Şener, Barış İçin Akademisyenler Bildirisi’ne imza12166570_10154122610545419_1760068676_n attıktan sonra Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından işten çıkarılmıştı. Rektörlük işten çıkarma gerekçesi olarak, Şener’in sözleşme yenilenmesiyle ilgili evrakların rektörlüğe geç ulaştırılmasını göstermişti.

Ancak bu gerekçelerin bahane olduğu hepimizin malumuydu! Yalakalık yapmak için bir akademisyenin işine son veren rektörlük aynı yandaşı olduğu hükümet gibi keyfi uygulamalarla kendi akademisyenini sindirmeye çalışıyordu.

Mersin 2. İdare Mahkemesi ise örnek olacak bir karara imza attı. Mahkeme, Barış İçin Akademisyenler Bildirisi’ne imza attığı için Mersin Üniversitesi’nden atılan Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Şener’in açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme kararında, ‘rektörlüğün böyle bir takdir yetkisi yoktur’ ifadesi yer aldı. Bunun yanı sıra, rektörlüğün kararı hakkında yürütmenin durdurulmasına hükmetti. Mahkeme kararında ‘Rektörlüğün böyle bir takdir yetkisi yoktur’ ifadesi dikkat çekti. Karar uyarınca Mustafa Şener’in 30 gün için işine iade edilmesi gerekiyor.

Bir kez daha ifade ediyoruz. Barış istemek suç değildir. Barışın akademisyenlerini işten atarak, tehdit ederek, tutuklayarak susturamazsınız. Asıl suçlu ülkeyi savaş alanına çevirenler, çocukları katledenlerdir.

Barışın Akademisyenleri Yalnız Değildir!

bolsevik.org

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!