/ Güncel / Berkin İçin Sokaktaydık! (11 Mart Berkin Elvan Anmaları)

Berkin İçin Sokaktaydık! (11 Mart Berkin Elvan Anmaları)

on 12 Mart 2015 - 00:47 Kategori: Güncel, SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bugün Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümüydü. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya, Dersim ve İzmir’de eylemler vardı. Berkin’i katledenlerin tavrı ise her zamankinden farksızdı. Okmeydanı ve Tuzluçayır’da polis eylemcilere biber gazı ve plastik mermilerle saldırdı, yaralananlar oldu. Polisin Okmeydanı’nda liseli bir eylemciye silahını doğrultacak kadar gözünün dönmesi ise günün fotoğrafı oldu.

                               Marksist Liseliler Berkin İçin Yürüdü!

Sürekli Devrim Hareketi de Berkin Elvan için sokaktaydı. SDH- Marksist Liseliler Kuğulu Park’ta oturma eylemi gerçekleştirdikten sonra Atatürk Bulvarı üzerinden Kızılay’a yürüyüş gerçekleştirdi. Ankara genelindeki eylemlerde polisin sert tavrı dikkat çekti. Mithatpaşa’da polisin bazı kadın eylemcileri darp etmesine tepki gösteren bir SDH’li gözaltına alındı

                           Akdeniz Üniversitesi’nde Berkin Elvan Anması

Antalya da Berkin için ayaktaydı. Akdeniz Üniversitesi’nde Berkin Elvan için Masa çalışması, afiş ve bildiri çalışmaları gerçekleştirildi. Antalya Sürekli Devrim Hareketi’nin aktif bir şekilde içerisinde bulunduğu çalışmaların oldukça verimli geçtiğini söyleyebiliriz.  Antalya SDH’den eylemle ilgili şu açıklama yapıldı: “Faşist saldırılara, polis saldırılarına rağmen kitlenin kararlı durusu günlerdir ortak iradenin yaptığı çalışmaların sonucu bugün kitlesel bir eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. 12.00’da merkezi yemekhane önünde toplanıldı; ardından Olbia Çarsısı İş Bankası önünde basın açıklaması okundu. Olbia sinema salonlarında Berkin Elvan’ı anma etkinliği yapıldı. Türkülerin, şiirlerin okunduğu etkinlik ‘Berkin’in hesabını soruyoruz; sormaya da devam edeceğiz’ vurgusuyla son buldu.”

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!