/ Güncel / “Bilinmeyen Yangının” Sebebi Ortaya Çıktı

“Bilinmeyen Yangının” Sebebi Ortaya Çıktı

on 20 Şubat 2017 - 14:49 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

17-25 Aralık sürecinde halka küfrettiği ses kayıtlarıyla kanıtlanan Mehmet Cengiz, Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nün içinde bulunduğu Fethi Paşa Korusu’na otopark yapacak. Yüzlerce ağaç şimdiden kesilmeye başladı.

“Malum Sebep”

Bölgede daha önce “bilinmeyen bir sebeple” yangın çıkmıştı. Yangının nedeni o dönemde bilinmeyen bir nedene bağlanmıştı ancak aklı selim herkes, bu yangının kimler tarafından çıkarıldığını biliyordu.

Mehmet Cengiz gözünü bu alana dikmişti ve yangından önce koruma kurulu restorasyonundan izin almaya çalışıyordu. AKP iktidarı döneminde izin almanın en kestirme yolu “bilinmeyen bir sebeple” orman yangını çıkartmak olduğu için 29 Haziran 2014’te koruda “bilinmeyen bir sebeple” yangın başladı. Yüzlerce ağaç kül oldu. Yakında bu güzel ormanın olduğu alana “milletin a… k….” diyen bir ucube zengin AKP iktidarı sayesinde otopark yapacak. 

Emin olun, Sürmene yangınının arkasından da böyle bir gerçeklik çıkacak. Zaten Tayyip, Sürmene ormanlarına Katar emirinin çoktan göz diktiğini şu sözlerle ifade etmişti: “…Hele hele bugün helikopterle Trabzon’un üstünde dolaşırken kar dolu dağları dolaşırken kendisi de hayran kaldı. ‘Niye burada kayak tesisleri yapmıyorsunuz’ diye de sordu. Temenni ederim ki onlara da kavuşuruz. Onun alt yapılarını da yapmalıyız tabi. Onun için oteller yapmaya da hazır olduklarının müjdesini de ayrıca verdiler…”

Bunlar ormanların, hayvanların, insanların kâtili. Sadece 3 köprü için 896 bin 780 ağaç kestiler. 2002’den 2013’e kadar 3.5 milyon metreküp ağaç yok edildi. Kesilen ağaçların yerine oteller, turistik tesisler, gökdelenler yapıldı. Yüzlerce “şaibeli” yangın da cabası! Çekin doğadan ellerinizi!

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!