/ Güncel / Bir Kere mi?

Bir Kere mi?

on 23 Mart 2016 - 15:58 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Aile Bakanı, Ensar Vakfı’ndaki sapıklık için “bir kereden bir şey olmaz” diye açıklama yaptı. Oysa ki 4istismar5 çocuk istismara uğramıştı. Bunların Türkiye geneline bakışı da böyle! Yüzbinlerce olayı örtbas ediyorlar, görmezden geliyorlar.

Çocuğa yönelik cinsel saldırı o kadar fazla ki, savcılığa ulaşan kayıtların yarısı çocuk. AKP döneminde cinsel saldırılar %30 arttı.

Örneğin sadece 2012 yılını ele alalım. Zira, Prof. Dr. Şükran Şıpka 2012 yılı için özel bir araştırma yapmıştı. Araştırmaya göre, 2012 yılı adli sicil istatistikleri göz önüne alındığında, çocuğun cinsel istismarı suçundan Cumhuriyet başsavcılıklarına 33 bin 992 başvuru yapıldığı ve aynı yıl bu suç nedeniyle ceza mahkemelerinde 17 bin 589 dava açıldığı belirlendi.

Bir önceki sene için de TUİK bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçları çar
pıcı. Bu çalışmaya göre cinsel istismar mağduru çocukların % 35’inin (yüzde 21’i erkek, yüzde 14’ü kız çocukları olmak üzere) 11 yaşın altındaki çocuklardan oluştuğu belirlendi.

Bugün tablonun daha da vahim olduğunu söylemeye gerek yoktur herhalde. AKP iktidarda kaldıkça yarının da berbat olacağını da ekleyerek tabi… Çünkü bunlar açıkça sapıklığı meşrulaştırıyorlar. Alenen hırsızlık yapıyorlar, insanları katlediyorlar. Yani düşman, olabildiğince çirkin niteliklere sahip. Gelecek kuşakları korumak için bu gidişi değiştirmemiz gerekiyor. Zira sapıklar iktidarda, devlet kadrolarında, vakıflarda, her yerde!

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!