/ Güncel / Boğaziçi’nde Tacizci, Öğrencileri Tehdit Etti

Boğaziçi’nde Tacizci, Öğrencileri Tehdit Etti

on 20 Ekim 2016 - 16:03 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kadın öğrencileri uzun bir süredir taciz ettiği bilinen şahıs hâlâ yakalanmadı. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencileri taciz eden Murat Uncuoğlu adlı şahıs ve ablası dün akşam saat 20:00 civarında üniversitenin ana kapısına gelerek güvenlik görevlilerine ve orada bulunan kadın öğrencilere hakaret ederek saldırdı. Bu sırada tacizci “Benim fotoğrafımı asanı bulacağım. Buraya 100 kişi 1000 kişi getirip sizden hesap soracağ14581374_569696886551017_4657654997976324024_nım” diyerek kadınları tehdit ettikten sonra bir arkadaşı tarafından arabaya bindirilerek oradan uzaklaştırıldı.

Kardeşinin, güvenlik görevlilerinin kovalaması sebebiyle rahatça gezemediğini iddia eden ablası, orada bulunan kadın öğrencilere “Edepsizler. Benim kardeşim size ne yaptı? Tecavüz mü etti sanki? Bugün taciz etmedi. Birkaç kere yaptıysa ne olmuş? Bir kere yaptıysa ‘hep rahatsız ediyor’ diyemezsiniz. Biz Türküz, burası Türkiye, istediğimiz yerde istediğimiz gibi gezeriz. Allah sizin belanızı versin, evinize ateşler düşsün” diye bağıran kadın, daha sonra polisler tarafından oradan uzaklaştırıldı. Olay sırasında orada bulunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri sonrasında adam hakkında şikayette bulundu.

Ne olmuştu?

Armutlu’da ikamet eden Murat Uncuoğlu adlı şahıs uzun süredir Rumeli Hisarüstü mahallesindeki kadınları taciz ediyordu. Çeşitli suçlardan sabıkası bulunan şahsın ilk taciz davası 22 Eylül’de görülmüş, duruşmaya gelmemiş ve hakkında zorla getirilme kararı çıkarılmıştı. O tarihten beri mahallede dolaşmaya ve kadınları taciz etmeye devam ediyor. Bir sonraki davası 1 Kasım’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. Üniversiteli kadınlar herkesi mahkeme günü dayanışmaya çağırıyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!