/ Güncel / Burhan Kuzu Döktürüyor: Düşürmediğin uçak için “Talimat verdim, düşürdüm” denir mi yaa!

Burhan Kuzu Döktürüyor: Düşürmediğin uçak için “Talimat verdim, düşürdüm” denir mi yaa!

on 18 Aralık 2016 - 13:25 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın Başdanışmanı Burhan Kuzu döktürmeye devam ediyor. Kuzu, saray darbesi ile devriliveren eski Başbakan Davutoğlu’na yüklendi:

‘Amerika düşürdü’ deniyor, ‘FETÖ’nün köpekleri’ düşürdü deniyor. Bilmem kim, deniyor. Başbakan Davutoğlu da ‘biz düşürdük’ deyiverdi o arada. O da ayrı bir yanlış, bana sorarsan. Düşürmediğin uçağa niye ‘düşürdüm’ diyorsun. ‘Talimat verdim, düşürdüm’ denir mi ya. Böyle bir şey var mı…”

Dış politikada rezillikten rezilliğe koşan ama pişkince bu rezilliklerden başarı hikayeleri çıkarmaya çalışan AKP iktidarı, düşürülen Rusya uçağı rezilliğinde topu FETÖ’ya atmıştı. Ne var ki dönemin başbakanı Davudoğlu’nun açık açık “emri ben verdim” şeklindeki beyanatları ortada durmaktadır. İşte bu noktada Burhan Kuzu AKP ‘lilere has milleti aptal yerine koyan kıvraklıdavuddkla Davudoğlu’nu harcayıveriyor. “Davudoğlu’nun aptallığı o” demeye getiriyor.

Davudoğlu geçmişte bozuk para gibi harcanmış ve gururu fena halde incinmişti. AKP içerisinde Davudoğlu, Arınç ya da Abdullah Gül gibi isimlerin öncülüğünde hoşnutsuzların belirli bir çatırdama yaratma ihtimalinden bahsediliyordu ki 15 Temmuz herşeyi altüst ederek sağdaki muhalif kıvılcımları söndürüvermişti. En büyük hayalkırıklığı ise Meral Akşener ve diğer MHP’liler cephesinde yaşanmıştı.

Ne var ki ortalık durulduğunda gerek MHP gerekse de AKP cephesinde muhalif kıpırdanmaların yeni hamlelerinin yaşanması yüksek ihtimal olarak görünüyor. Diğer taraftan Saray-AKP cephesinin referanduma kadar, sular durulmadan, OHAL ortamında, sağdaki muhalif ekipler ve genel olarak bütün muhalefet kesimleri toparlanmadan, ülke gerçek sorunları gündemine almadan, işi bitirmek istediği ortada. PKK/TAK‘ın eylemlerinin bu dönemde Saray/AKP cephesine ilaç gibi gelmesi de bu yüzden.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!