/ Güncel / Bütün Hırsızlar Serbest!

Bütün Hırsızlar Serbest!

on 28 Şubat 2014 - 19:33 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
28 Şubat, 2014egemen-bağiş,-muammer-güler,-erdoğan-bayraktar,-zafer-çağlayan

17 Aralık günü yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla başlayan süreci çeşitli devlet kademelerinde ve emniyet içinde geniş çaplı yer değişiklikleri, ortaya çıkan ses kayıtları izledi. Ortaya saçılan deliller AKP’nin bu pisliğe boğazına kadar battığını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu tarihten itibaren AKP rüşvetin, hırsızlığın iktidarı olarak kazındı hafızalara.

Geçtiğimiz günlerde evinde hayır amaçlı kullanacağı(!)  4.5 milyon dolar para bulunan eski Halk Bank Genel Müdürü Süleyman Arslan serbest bırakılmıştı. İran’a Halk Bankası’ndan 10 milyar dolarlık havale yapan ve yüklü miktarlarda altın kaçakçılığı yapan Reza Zarrab, eski iç işleri bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan bugün tahliye edildi. Bugün serbest bırakılanlar ile birlikte 17 Aralık operasyonu soruşturması kapsamında tutuklu kalmadı.

12 yıllık iktidarı boyunca AKP yargıya müdahaleleriyle sık sık anıldı, ancak gelinen bu noktada artık AKP bunu aleni bir şekilde yapıyor. Operasyonun ilerleyen dalgasında gözaltına alınacaklar basına sızdırılmış; Erdoğan’ın oğlunun gözaltına alınmasını talep eden Savcı Muammer Akkaş dava dosyasından alınmıştı. Bugün ise baş hırsız olduğu artık su götürmeyen Tayyip Erdoğan Reza Zarrab’ın ve bakan çocuklarının serbest bırakılmasını “Adalet yerini buldu.” söylemiyle karşılayabiliyor.

Esasında bugünlerin geleceği başından beri belliydi. AKP iktidarı yolsuzlukların üzerini örtmek adına elindeki bütün imkânları kullandı: Binlerce polisin yeri değiştirildi, savcılar üzerinde basınç oluşturularak iktidara karşı operasyona girişmelerinin önüne geçildi, kendi hukuklarını bile işlevsiz hale getirmekten çekinmediler. Bu kadar çabanın ardından her türlü kirli işi beraber yürüttükleri Zarrab’ı içeride bırakacakları düşünülemezdi.

Asgari ücretle milyonlarca emekçiyi yoksullukla baş başa bırakan AKP bir telefonla milyon dolarları sıfırlıyor. Biz AKP’yi sokaklarda sıfırlayacağız. Asalaklar tarafından çalınan geleceğimizi ayakkabı kutularında bırakmayacağız, iktidarı sokaklardan götüreceğiz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı