/ Güncel / CHP Beltaş İşçilerine Saldırdı! İşçiler Beşiktaş İlçe Binasını İşgal Etti!

CHP Beltaş İşçilerine Saldırdı! İşçiler Beşiktaş İlçe Binasını İşgal Etti!

on 4 Kasım 2013 - 10:02 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
4 Kasım, 2013

Daha önce benzerlerini CHP’li Çankaya Belediyesi’nde, Kent-AŞ Direnişi’nde gördüğümüz CHP’nin işçi düşmanlığının yeni bir örneği Beşiktaş Belediyesi’nde yaşanıyor. Sendikalı oldukları için işten atılan Beltaş İşçileri belediye zabıtalarının saldırısına uğrarken, CHP Beşiktaş ilçe binasını işgal etmeleri üzerine binaya polis çağrıldı.

Dün akşam saatlerinde işçilerin çadırlarına saldırı gerçekleştirilirken, zabıta saldırısının püskürtülmesinin ardından alana polis geldi ve işçilere saldırdı. Beltaş işçilerinin yardımına Kazova Direnişi’ni sürdüren tekstil işçileri de geldi.

Beltaş işçileri 31 Aralık 2011’de Genel İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle belediye tarafından işten atılmış, işten atmalara karşı açtıkları davayı kazanarak işe dönme hakkı kazanmışlardı. Ancak belediye işçileri işe iade etmemekte direnmiş ve sendikal haklarına engel olmaya çalışmıştı.

İşçilerin direndiği alan geçtiğimiz ay içerisinde de polis saldırısına uğramış ve polis işçileri gözaltına almıştı. Bugün yaşanan olayda da işçiler CHP yönetiminin oyalayıcı tavrına tepki gösterdiler. Bazı CHP üyeleri iilçe binasını işgal eden işçileri darp etmeye çalıştı. Bu sırada bazı CHP’lilerin de polis çağrılmasına tepki gösterdikleri gözlemlendi.

SDH üyeleri de Beltaş işçilerinin ilçe binasında sürdürdükleri direnişe destek veriyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı