/ Güncel / Deniz Naki Onurumuzdur

Deniz Naki Onurumuzdur

on 5 Ekim 2016 - 23:14 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Deniz Naki Gençlerbirliği’nde başarılarıyla adından söz ettiren bir futbolcuyken Ankara’daki IŞİD sempatizanları tarafından kasım 2014’te saldırıya uğramıştı. Kulüp patronu İlhan Cavcav ve Türkiye Futbol Federasyonu (T.F.F) Deniz Naki’ye yönelik saldırıya tepki vermeyince, yeni saldırıların gerçekleşme ihtimali Deniz Naki’yi kulüpten ayrılmaya zorladı. Yurtdışında oynama imkânı olduğu halde, Naki Amedspor’a imzâ attı. Amed taraftarı ile Deniz Naki’nin arasındaki politik bağ, AKP’nin sözcüsü haline gelen T.F.F’yi korkuttu. Geçen yıl Amedspor Türkiye Kupası’nda fırtına gibi eserken Deniz Naki Kürt illerindeki savaşa karşı çıktığı için müsabakalardan men edildi. 

Sportif Engeller Yetmedi, Adli Tehditler Başladı

AKP iktidarı ve T.F.F geçen seneden beri Deniz Naki’nin peşini bırakmıyor. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Naki’nin terör örgütü probagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatmıştı. Deniz Naki her şeye rağmen geri adım atmadı. “Sosyal medyada terör örgütünü övücü” paylaşımlar yaptığı iddiasına karşılık Deniz Naki paylaşımların kendisine ait olduğunu ve barışı savunduğunu söyledi. Naki “Benim paylaşımlarım kendi kişisel görüşüm. Amacım bu ülkede kardeşçe, birlikte, eşit bir şekilde yaşamak isteğimi ortaya koymak ve bunu sağlamaktır. Benim terör örgütü ile herhangi bir bağlantım yoktur” dedi. Deniz Naki 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Yandaşsan Sorun Yok!

T.F.F siyasî pankart ve söylemlere ceza yağdırıyor; ancak söz konusu Tayyip ise bu kural es geçiliyor. Saaaaaakaryaspor pazar günü Sultanbeyli Belediyespor’la oynadığı maça, “Dünya 5’ten Büyüktür T.C Başkanı Recep Tayyip Erdoğan” yazılı pankartla çıktı. Sakaryaspor’a ceza gelmedi. Oysaki Amedspor geçen sene Fenerbahçe maçında “Çocuklar ölmesin, maça gelebilsinler” yazılı pankartla çıktığı için disiplin kuruluna sevk edilmiş ve ceza almıştı. Ardından Deniz Naki’nin barış isteyen sözleri T.F.F’yi rahatsız etmiş, disiplin kurulu Naki’yi müsabakalardan men etmişti. Futbol tabiriyle buna “eyyamcılık” diyelim. Yandaşlığın sınırları fazlasıyla zorlanıyor.

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı