/ Güncel / Deniz Naki’yi Onurundan; Sizi Hırsızlığınızdan Tanırız!

Deniz Naki’yi Onurundan; Sizi Hırsızlığınızdan Tanırız!

on 6 Nisan 2017 - 17:10 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Deniz Naki, endüstriyel futbol içerisindeki muhalif tavır ve çıkışlarıyla biliniyor. Gençlerbirliği’nde oynadığı dönemde bir grup faşistin saldırısına uğramış, daha rahat hareket etme imkânı olduğu için Amedspor’u tercih etmişti. Dışarıda eli sopalı faşistlerin yaptığını TFF psikolojik baskıyla yaptı ve Amedspor’da oynarken Deniz Naki’ye birçok ceza geldi. Geri adım atmayan Deniz Naki, bildiklerini söylemeye devam etti. Deniz Naki’yi linçle, sportif engellerle susturamayacağını anlayan muktedirler en son hapis cezası tehdidiyle Deniz Naki’nin üzerindeki baskıyı arttırmaya çalıştı.

Geçtiğimiz aylarda hapis cezasına çarptırılan Deniz Naki hakkında Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi beraat kararı verdikten sonra bugün 4. Ağır Ceza Mahkemesi Deniz Naki’yi, “terör örgütü propagandası” suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapse çarptırdı.

Fazla söze ne hacet? Barıştan söz edenler terörist; halkı kutuplaştıran, kin ve düşmanlığa teşvik edenler saraylarda “kahraman.” Yandaş basın ve bizzat muktedirler sürekli bu algıyı işliyor. Biz gerçeğin ne olduğunu biliyoruz. Deniz Naki’yi onurundan; sizi hırsızlığınızdan, yalanlarınızdan tanırız!

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı