/ Güncel / Diktatör Nerede Polis Terörü Orada!

Diktatör Nerede Polis Terörü Orada!

on 30 Kasım 2013 - 23:02 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
30 Kasım, 2013

Haziran eylemlerinden ders almayan AKP iktidarı yüzsüzce mitinglerine devam ediyor. Gittiği her yerde protestolarla karşılacağını bilen AKP iktidarı anlaşılan kitle hareketlerinden epeyce korkuyor olacak ki seçimler öncesi gittiği Muğla’ya sıkıyönetimini de götürdü.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrali ve kömür ocaklarında çalışan işçiler özelleştirmelere karşı seslerini bir kere daha duyurmak için meclise yürümüşlerdi. Daha önce gerçekleştirmiş oldukları direnişle özelleştirmeleri durduran işçiler bugün de Muğla’ya gelen AKP iktidarını protestolarla karşıladı.

AKP EMREDİYOR VALİ YAPIYOR

Muğla’da işçilerin protestosuyla karşılanacağını bilen iktidar vali eliyle hemen gösteri ve yürüyüşleri yasaklarken, Muğla Valiliği adeta AKP’nin il teşkilatı gibi çalıştı. Mitinge gitmek isteyen işçilere izin verilirken diğer yandan AKP’yi protesto edecek olanlara izin yasağı getirildi.

Kıdem tazminatına el konulan gösteri ve yürüyüş hakkı elinden alınan işçi sınıfından korkan AKP çevre illerden polis yığınağı yapmayı ihmal etmedi:Ankara, Erzurum, Kars, Ardahan, Balıkesir, Afyon, Kütahya ve Antalya plakalı polis araçları emredilen yerde terör estirmek için bekleyiştelerdi.

SÖZ İŞÇİLERDE…

Yatağan işçileri bugün bir kere daha rüzgârın bizden işçi sınıfından estiğini gösteriyor. Talepleri kabul edilinceye kadar direnişi büyüteceklerini söyleyen işçiler AKP’yi Muğla’dan da Türkiye’den gönderebilecek gücün kendileri olduğunu söylüyor.

Ergün Parlak:

“…Bizler Milas’ta AKP’nin polisi karşısında direnirken bu mitingi protesto edeceğimize ant içtik. Ben bir termik santral işçisi olarak mücadelemiz olumsuz sonuçlandığı taktirde 11 Şubat’ta işsizim. Ben işsiz kaldığım taktirde kanımın canımın hiç bir anlam ifade etmeyeceğini biliyorum ve o yüzden haykırıyorum. Her yer Yatağan her yer direniş.”

Yakup Demir:

“…Son haftada yaşanan gergin olayların ortaya çıkardığı gerçek barikatın bizi yıldıramayacağıdır. Yandaş medya göstermezse göstermesin. Bize sahip çıkan yazılı ve görsel medyamız da var. Biz Muğlalıyız, misafirperverizdir. Ama ‘hoş geldin’ demeyi bildiğimiz gibi ‘güle güle’ demeyi de biliriz”

TAYYİP SON SÖZÜ SEN DEĞİL DİRENEN İŞÇİLER SÖYLEYECEK!

AKP’nin korkusu bitmek bilmeyecek… Çünkü Haziran’dan beri söylediğimizi söylemeye devam edeceğiz  ve sokakları terk etmeyeceğiz. AKP’nin işçilere yönelik korku rüyaları devam edecek ama AKP şunu iyi bilmeli ki ne Tomaları ne de polisleri işçilerin sesini kısamayacak. Bugün ellerimizden almaya çalıştığın özgürlüklerimizi emeğimizi günü gelir senden fitil fitil alacak olan bu halk direnmeyi gerekirse de ölmeyi öğrendi. Direniş sokaklarımızda dün Taksim için haykırdığımız sloganlar bugün Yatağan için söylenecek. Özelleştirmelere karşı direnen işçiler tarihimizi sınıfın onurlu mücadelesi ile aydınlatmaya devam edecek.  Tayyip gidecek sınıf kazanacak!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı