/ Güncel / Dilek Doğan Davası Polis Saldırısıyla Başladı!

Dilek Doğan Davası Polis Saldırısıyla Başladı!

on 17 Şubat 2016 - 21:13 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
dilek dogan
18 Ekim 2015’te Doğan ailesinin evine yapılan polis operasyonunda, Dilek Doğan’ı silahla vurarak öldüren özel harekat polisi Yüksel Moğultay hakkında açılan dava bugün Çağlayan’daki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Polis Moğultay, olay anına ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasına rağmen serbest bırakılmış, hakkındaki dava ise “ihmali davranışla kasten öldürme” suçundan açılmıştı.
 
Çağlayan Adliyesi önünde sabah saatlerinden bu yana polis ablukası mevcut. Duruşma salonuna davayı takip etmek isteyenler alınmadığı için adliye içinde arbede yaşandı. Adliye çevresinde ise polis alana gelenlere saldırarak gözaltı yapmaya başladı. Gözaltına alınanlar arasında Dilek’in abisi Mehmet Doğan da bulunuyor. Polis dava için Adliye’ye gelenlere boyalı mermi ile saldırıyor.
 

Ne Olmuştu?

18 Ekim günü Doğan ailesinin evine yapılan polis baskını sırasında Dilek Doğan, göğsüne isabet eden bir kurşun nedeniyle yaralanmış, hastaneye kaldırıldıktan 7 gün sonra ise hayatını kaybetmişti. Sanık polis Moğultay, ilk ifadesinde Dilek’i vuran kurşunun, abi Mehmet Doğan’ın tüfeği çekiştirmesi nedeniyle patladığını iddia etmişti. Ancak kısa bir süre sonra ortaya çıkan görüntülerde polisi galoş giymeleri için uyaran Dilek Doğan’ın, evin diğer odalarındaki aramaların devam ettiği esnada polis Moğultay tarafından vurulduğu ortaya çıkmıştı.
Savcının hazırladığı iddianamede polis Yüksel Moğultay hakkında “ihmali davranışla kasten öldürme” suçundan 20 yıldan 26 yıl 6 aya kadar hapis isteniyor.
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!