/ Güncel / Saadet Partisi Lideri Hollanda Krizinde Doğru Laf Edince Akit Nefret Kustu

Saadet Partisi Lideri Hollanda Krizinde Doğru Laf Edince Akit Nefret Kustu

on 14 Mart 2017 - 13:25 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu‘nun “Bakanın Hollanda’ya gitme ısrarı doğru değildi; bu yaklaşım şahsiyeti zedeler ve krizi derinleştirir” demesi üzerine Ak troller kin kustu. İslamcılığı ve milliciliği su götürmez bir yerden bu eleştiriler gelince hamasetle evet oylarını artırma peşindeki AK troller adeta çileden çıktı.

Mollaoğlu, dün konu üzerine yaptığı basın açıklamasında AKP’yi zor sokan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hollanda’nın, bu yakışıksız ve derin problemlere sebebiyet verecek tavrını doğru bulmadığımız gibi Dışişleri Bakanımıza yönelik tavra rağmen başka bir bakanımızın aynı gün Hollanda’ya gitme hususunda ısrarını da doğru bulmuyoruz. Zira bu ısrarcı yaklaşım bırakın diplomasiyi, kişisel münasebetlerde bile şahsiyeti zedeler ve oluşmuş krizi daha da derinleştirir. Hükümet temsilcilerinin ülkemizi böyle bir duruma sokmaya sebebiyet vermelerini de tasvip etmiyoruz” 

AKP, Hollanda ile kavgasından “emperyalist Batı bize düşman” görüntüsü çıkarmaya çabalaya dursun Hıristiyan Batı bloğu karşıtlığı şüphe götürmez Milli Görüş geleneğinin şimdiki taşıyıcısı Saadet Partisi liderinden bu lafları duymak ağır gelmiş demek ki Ak trol gazeteciler (Mehtap Yılmaz) eliyle hemen saldırıya geçilmiş: “Hepimiz biliyoruz ki bu millet nezdinde “hükümsüz” olan bu beyanı, sırf Avrupa Birliği ülkelerine “şirinlik etmek” için veriyorsun! Konuşurken, milleti değil, Vahşi Batı’yı hesaba katıyorsun! Avrupa Birliği amaçlarını dikkate alıyorsun!”

Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz, “Haddini bil, Temel Karamollaoğlu” başlıklı yazısında her zamanki yalan siyasetleriyle tarihinde FETO ile hiç yıldızları barışmamış Milli Görüş hareketinin şimdiki liderini “De hele bakalım, senin ne farkın kaldı Feto ile birlikte hareket edenlerden?” diye itham etmiş.

Mehtap Yılmaz Avrupa ile yaratılan gerilimle iç siyasette evet oylarını artırma peşine düşen AKP’yi eleştirerek AKP ve Reis’ini zora düşüren Mollaoğlu’na öyle öfkelenmiş ki yazısını “Benden sana bir Fatiha, bir rahmet çıkmaz!” diyerek bitirmiş.

Temel Karamollaoğlu’nun şahsına yönelik bu hakaretler Saadet Partisi’nin “Hayır”cılığını da pekiştirebilir.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı