/ Güncel / Emperyalizm, Elinin Uzandığı Her Yere Katliam Ve Zorbalık Götürüyor: Antalya’da 1’i SDH’li 30 Kişi Gözaltında!

Emperyalizm, Elinin Uzandığı Her Yere Katliam Ve Zorbalık Götürüyor: Antalya’da 1’i SDH’li 30 Kişi Gözaltında!

on 15 Kasım 2015 - 22:45 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Halkların Katilleri Barıştan Söz Ediyor!emper

Dünyanın önde gelen 20 emperyalist ülkesinden liderlerin buluştuğu G20 zirvesi Antalya’da 14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Dünyada yaşanan bütün felaketlerin, savaşların, katliamların kaynağı kendileri değilmiş gibi bu kez de bataklığa çevirdikleri Suriye, eli kanlı liderlerin gündemindeydi. “Ilımlı muhalefet” zırvasını tekrarlayarak insan aklıyla alay etmeye devam ettiler! Dün ılımlı diye en gelişmiş silahları gönderdikleri Hareket Hazm, Suriye Devrimcileri Cephesi bütün silahları Nusra’ya teslim etmemiş gibi; “Eğit donatçıların” en gelişmiş silahları selefilerin eline geçmemiş gibi atıp tuttular! Bugün Ortadoğu’da Aleviler, Ezidiler, Süryaniler, Hristiyanlar, kısacası tüm ezilenler onların Suriye’ye gönderdikleri silahlarla katlediliyor; fakat onlar hâlâ aynı kavramlarla insanları oyalamaya devam ediyorlar! Sonra mı? Sonrası malum! “Suriye devrimi” diye bas bas bağırdıkları coğrafyaya taşıdıkları ateş bumerang etkisi yapıp bizleri vuruyor! Dün Reyhanlı’da Suruç’ta, Ankara’da, Beyrut’ta bugün ise Paris’te. Katliamın asıl failleri ise dünden beri Antalya’da!

Her şeye rağmen onlar dünya kamuoyunu “uyutmak” adına klişe söylemleri bir kez daha medyaya servis ettiler. Dünya genelinde yaşanan sömürünün ve adaletsizliğin kaynağı olan emperyalist kapitalist sistemin temsilcileri tabiri caizse mide bulandıran sözlerini yineledi. Bunun ötesinde, Ortadoğu’da yaktıkları ateşe benzin taşımak dışında hiçbir şey yapmadılar! Yediler, içtiler, en lüks otellerde konakladılar. Dışarıda ise emperyalist kapitalist düzene “artık yeter” diyenler ve onları işkenceyle gözaltına alan katillerin koruma orduları vardı!

Katillere Karşı Onurlu Direnişte Gözaltılar Var: 1’i SDH’li 30 Kişi Gözaltında!

Emperyalizmin bütün pislikleri Antalya’da toplanmışken zirvenin gerçekleştiği noktada dün ve bugün p12246968_651467061623671_7395385330272638369_n (1)
rotesto eylemleri vardı. Emperyalist kapitalist sistemin Ortadoğu şubesi olan AKP, zirvenin gerçekleştiği yere yığdığı polislerle, medya aracılığıyla yürüttüğü kampanyalarla günler öncesinden ortamı terörize ederek protestoları engelleme çabasındaydı. Bir yoldaşımızın içinde bulunduğu 30 kişi polisin orantısız güç kullanımı ile bugün gözaltına alındı. Avukatlardan aldığımız bilgilere göre en az 2 gün boyunca gözaltında kalacaklar.

Hesabı Sorulacak!

Emperyalist kapitalist sistemin liderleri şunu çok iyi bilmeliler: Emperyalist kapitalist sistemin çarklarından her yere kan damlıyor! İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, katliamlar kol geziyor! Bu yüzden, otel camlarını zırhlarla kuşatarak, polis ordularıyla protesto edenlere saldırarak kendinizi koruyamayacaksınız! Eninde sonunda katliamların hesabı sorulacak!

Gözaltılarla ilgili gelişmeler yaşandıkça bolsevik.org’un sosyal medya kanallarından aktarmaya devam edeceğiz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!