/ Dünyadan / Fırat Kalkanı Yalan Rüzgârına Dönüştü!

Fırat Kalkanı Yalan Rüzgârına Dönüştü!

on 17 Şubat 2017 - 15:52 Kategori: Dünyadan, Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar “El Bab’ı IŞİD’den kurtarma operasyonu tamamlandı” dedi. Fakat Bab’ın bırakın kurtarılmasını, TSK ve AKP destekli cihatçılar Bab ilçe sınırlarından çekilmiş durumda. IŞİD önceki gün 7 ayrı araçla intihar saldırısı düzenleyerek Bab operasyonuna katılan unsurların tamamını Bab’ın kuzeyine itti.

Sahadaki gerçeklik böyleyken öyle bir yalan furyası dönüyor ki, AKP’nin resmettiği Bab’la bildiğimiz Bab sanki tamamen ayrı iki bölge! Sabah Gazetesi, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Hulusi Akar’ın söylediklerine yer vererek Bab’ın IŞİD’den tamamen temizlendiğini yazdı. Ama yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmadı. Akar’ın açıklamalarıyla ve Sabah Gazetesi’nin haberiyle dış basın dalga geçti. South Front sitesi, “Bildiğimiz başka bir Bab mı var?” sorusuyla başlayıp açıklayıcı bir haber yayınladı.

Haberde şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de yayın yapan Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzey bölgesindeki El-Bab’ın IŞİD’li teröristlerden kurtarıldığını ve TSK birliklerinin bölgedeki mayın ve patlayıcıları temizlemeye çalıştığını aktardı:

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Müderrisoğlu’na kuzey Suriye’deki El-Bab şehrinin Daeş’li teröristlerden kurtarılma operasyonunun neredeyse tamamlandığını, Türk Askeri Birlikleri’nin bölgedeki mayın ve patlayıcıları temizlemek için çalışmaları sürdürdüğünü belirtti.

Müderrisoğlu’nun bildirdiğine göre Orgeneral Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç günlük Körfez ziyareti boyunca eşlik eden gazetecilere El-Bab operasyonunun tamamlandığını ve patlayıcı madde keşif ve imha timlerinin bölgeyi temizlemek için çalışmaları sürdürdüğünü söyledi.

Müderrisoğlu Akar’ın iki adet büyük bombalı tuzağın infilak ettirildiğini, diğer bomba ve mayınların da temizlendiğini söylediğini aktardı.

Görünüşe bakılırsa Türkiye Genelkurmay Başkanı, Türk Ordusunca desteklenen Türkiye yanlısı militan gurupların, IŞİD’in konrolü altındaki bölgelerden çekildiğini unuttu. Şu anda El-Bab’ı kontrol altında tutan tek taraf IŞİD.

Bu beyan, içeriye dönük yapılmış kötü bir propaganda mı yoksa bir gazeteci hatası mı?”

South Front her şeyi özetlemiş. Başka söze ne hâcet? AKP sahadaki hezimetin üstünü yalanlarla örtmeye çalışıyor!

bolsevik.org

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı