/ Güncel / ”Günah Çıkartmak” İçin Artık Çok Geç Tayyip!

”Günah Çıkartmak” İçin Artık Çok Geç Tayyip!

on 21 Ekim 2017 - 17:14 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Tayyip Erdoğan ”tuhaf” açıklamalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün ”Güçlünün haklı olduğu bir Dünya’da yaşamak istemiyorum” diyen Erdoğan, bugün çıtayı yükseltti ve şehirleri beton enkazına çeviren AKP’nin politikalarını bugüne kadar hırsla savunurken bugün ”öz eleştiri” yaptığı açıklamasında şunları söyledi: ”Bir şehrin Batı ölçüsüne göre medeni sayılması için yollarda aydınlatma olması, sokaklarda çamur bulunmaması gibi görünür özelliklere bakılır, halbuki İslam’ın ölçüsüne göre bir şehrin medeniliğinin işareti, mesela kapı kilitlemeden dışarı çıkılabilmesi, ihtiyaç sahibi herkese el uzatılması, sokak hayvanlarına dahi şefkatle davranılması demektir. Bizim medeniyetimizde medenilik budur. Fakat bu tuzağın içine biz farklı şekilde düştük. 40 kat, 100 kat bu tür binaları yapmak sizi medeni yapmıyor ama biz de bu tuzağın içine düştük, onu da söyleyeyim. Bu konuda benim de sorumluluğum var.”

Bu açıklamanın samimiyetine inanmak mümkün değil. Zira Tayyip, 15 yıllık iktidarı boyunca ”şehirler beton mezarlığına dönüyor” şeklindeki eleştirilere kulaklarını tıkadı. Bu süre zarfında sadece İstanbul’da 83 kilometre dikey inşaat yapıldı. Rakam korkunç! AKP’nin İstanbul’da yaptığı binaları toplasak uzaya yol olur! 

Neredeyse geri dönülemez biçimde yapısı değişen İstanbul’dan özür dilemek neyi değiştirecek? Yarın yandaş inşaat firmalara ihaleler dağıtılmaya, kalan son ağaçlar kesilmeye devam edecek.  

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

Sosyalizm Kazanacak!