/ Güncel / HATAY SINIRINDA PATLAMA!

HATAY SINIRINDA PATLAMA!

on 14 Ağustos 2016 - 22:55 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
El Nusra ve Ahrar uş- Şam çetelerinin kontrolündeki Atmê mülteci kampında şiddetli patlama meydana geldi. Selefi grupların elinde bulunan Suriye’nin İdlib’ kentinin kuzeydoğusunda yer alan Atmê kasabasından çıkan ve bir iddiaya göre Kilis’in karşısında bulunan ve IŞİD’in elinde olan Azez’e gitmek üzere yola çıkmış olan İslamcı silahlı grupları taşıyan otobüse yönelik intihar saldırısı gerçekleşti.
Patlamada, 30’dan fazla cihatçının öldüğü söyleniyor.Yaralıların çevredeki hastanelere, durumu ağır olanların ise Türkiye’deki hastanelere sevk edildiği belirtiliyor.  Saldırının IŞİD tarafından gerçekleştirilmiş olması ihtimali yüksek.
Yaralı cihatçılar

Yaralı cihatçılar

 
Atmê kampı Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez Köyü’nün karşısında bulunuyor. Saldırı, kampın Türkiye’ye bakan kapısında meydana geldi. Kampı ve bölgeyi elinde tutan unsurlara Türkiye, Katar ve Batılı devletler “muhalif unsur” adı altında destek veriyor. Cihatçı çeteler kampı,Hatay ve Kilis sınırını daha çok cephane ve çete takviyesi için yıllardır kullanıyor.
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!