/ Güncel / HDP Bürolarına Saldırı Planlı Mı?

HDP Bürolarına Saldırı Planlı Mı?

on 26 Nisan 2015 - 00:29 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

res yazı içi hdoHDP’nin Küçükmece, Muğla-Milas ve Keçiören seçim irtibat bürolarına saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırganların ilk hedefi Küçükçekmece’nin Yeşilova Mahallesi’nde bulunan HDP seçim irtibat bürosuydu. Büroya önce taşla saldıran kimliği belirsiz kişilerin daha sonra binaya ateş açtıkları öğrenildi.

İkinci saldırı Keçiören’deki HDP seçim irtibat bürosuna yapıldı. Küçükçekmece saldırısında olduğu gibi bina gece geç saatlerde hedef alındı. IMC TV’de yer alan haberde saldırganların tanınmamak için kameraların görmediği binanın arka tarafındaki camları taşlarla kırdıkları bilgisi yer aldı.  HDP Keçiören İlçe Eş Başkanı Saadet Kayran saldırıya ilişkin, “Bölgede halkımız partiye sahip çıkıyor. O yüzden gündüz değil gece karanlığında gelip saldırıyorlar. Bu saldırılar nafile” dedi.

Üçüncü saldırı Muğla’nın Milas ilçesinde yaşandı. Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen HDP seçim irtibat bürosu diğer saldırılarda olduğu gibi gece geç saatlerde hedef seçildi. Saldırıda seçim irtibat bürosunun camlarının kırıldığı bildirildi. HDP parti meclisi üyesi Murat Aydın saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Seçim sürecinde bu tür saldırılarla provokasyona açık ortamlar yaratmaya çalışacaklardır. Biz provokasyonlara gelmeyeceğiz, barajı onların üzerine yıkacağız” dedi.

 Saldırıların Gösterdikleri

Hatırlanacağı üzere 18 Nisan’da HDP’nin Ankara’daki genel merkez binasına gece geç saatlerde silahlı saldırı düzenlenmiş, ertesi gün Büyük Armutlu’daki MHP seçim bürosu önünden araçla geçen üç genç silahlı saldırıya uğramıştı.

Büyük Armutlu’da yaşanan saldırının haricindeki saldırıların tamamının gece geç saatlerde bürolarda kimsenin olmadığı zamanda gerçekleşmesi dikkat çekiyor. Saldırıları gerçekleştirenlerin niyetinin şimdilik “mesaj vermek” olduğu çok açık. Ancak 7 Haziran’a kadar provokasyonların artması ve can kayıplarının yaşanması sürpriz olmaz. HDP’nin barajı geçmesi ihtimali en çok AKP’yi korkutuyor. Yakın geçmişte şimdiki başbakan dönemin dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı toplantıda Suriye ile ilgili “bu tarafa iki füze attırırız savaş gerekçesi yaratırız” diyen Hakan Fidan hala MİT Müsteşarı.

Puzzle’ın parçalarını birleştirmek için elimizde yeterince bilgi ve belge yok. Elbette saldırılar birkaç faşistin kurgusu da olabilir; fakat saldırıların dozunun giderek artması ve tamamına yakınının gece geç saatlerde gerçekleştirilmesi planlı olabileceğini ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu provokasyonların altından AKP’nin piyonu gibi çalışan MİT’in çıkması şaşırtıcı olmaz. Serap Eser’in diri diri yakılması olayının ardında kimlerin olduğunu hatırlayınız. AKP’li muktedirlerin  “yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” sözünü dikkate almak gerekir!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı