/ Güncel / “Hepimiz Ayşe Öğretmeniz” Diyenler Hakim Karşısında

“Hepimiz Ayşe Öğretmeniz” Diyenler Hakim Karşısında

on 23 Eylül 2016 - 11:46 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a 8 Ocak 2016 Cuma günü bağlanarak “Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” diyen Ayşe Çelik öğretmenin soruşturmaya uğramasını protesto etmek için kendini ihbar eden 38 kişinin yargılanmasına bugün başlanıyor.

Ayşe Çelik, Beyaz Show’a bağlanarak “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?” diye sorması ve “Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” demesinin ardındanAyşe öğretmen hakkında soruşturma başlatılmış ve RTÜK, Kanal D’ye 6112 sayılı kanunun “Terörü övemez ve teşvik edemez, terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, terör örgütlerinin korkutucu ve yıldırıcı özelliklerini yansıtıcı nitelikte olamaz. Terör eylemini, faillerini ve mağdurlarını terörün amaçlarına hizmet eder şekilde sunamaz.” ilkesinin ihlali nedeniyle, 900 bin lira para cezası kesmişti.

Ayşe öğretmen ve onun soruşturmaya uğramasına karşı kendini ihbar ederek onu yalnız bırakmayan 38 kişi ile programın yapımcısı Kadir Turnalı hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt’un “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla hazırlayıp, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği iddianamenin kabulüyle dava bugün başlamış olacak.

Ayşe öğretmeni yalnız bırakmamak için “Hepimiz Ayşe Öğretmeniz” diyerek kendini ihbar edenlerin isimleri şöyle:

Ahmet Dindar, Ayşe Erzan Silier, Ayşegül Akış Devecioğlu,Ayşenur İyidoğan, Bayram Bahri Belen, Dilek Gökçin, Ercan İpekçi,Ergin Cinmen, Ferhat Tunç, Gençay Gürsoy, Gülseren Onanç,Gülşen Denizhan, Gürhan Ertür, Gürkan Develi, Halim Bulutoğlu,İbrahim Akın, İbrahim Sinemillioğlu, Kemal Özgül, Mahmut Konuk,Mehmet Tursun, Mevlüt Ülgen, Murat Çelikkan, Nazmiye Özen,Nergiz Ovacık, Neşe Yaşın, Nil Özsoy Dindar, Orhan Alkaya, Orhan Silier, Oya Baydar, Perihan Pulat, Pınar Önen, Şanar Yurdatapan, Sibel Özbudun Demirer, Süleyman Eryılmaz, Temel Demirer,Türkcan Baykal, Üner Eyüboğlu ve Vecdi Sayar

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!