/ Güncel / “Ilımlı Muhalifler” Hatay’da Bir Askerin Boğazını Kesti

“Ilımlı Muhalifler” Hatay’da Bir Askerin Boğazını Kesti

on 15 Şubat 2016 - 15:25 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bugün Hatay Yayladağı sınırındaki Güveççi Hudut Karakolu’nda görevli bir asker, boğazı kesilerek öldürüldü. İnfaz edilen Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Uygun olduğu bildirildi.Olayla ilgili Hatay Valisi Ercan Topaca “İnsan kaçakçıları geçerken asker müdahale ediyor, boğuşma neticesinde boynu kesilerek yaralanan askerimiz şehit oluyor. Herhangi bir şekilde karşıya müdahale yok.” diyerek açıklama yapmışken TSK’nın sitesinde yapılan açıklamada çatışma yaşandığı iddia edildi. İlerleyen işin iç yüzü ortaya çıkmaya başladı.

1

2

Askerin infaz edilme şekli Selefi cihatçıları ilk olarak akla getirdi. Olayın ortaya çıkması ile beraber günlerdir Star, Yeni Şafak ve El Cezire muhabirinin de içinde bulunduğu cihatçı güruhun karakolu hedef gösterdiği fark edildi. Söz konusu karakol, Suriyelilere işkence yapıldığı gerekçesi ile hedef gösterilmekte idi. Bugünlerde Hatay üzerinden Halep’e ikmali yaptırıldığı Suriye kaynaklarınca iddia edilen El Nusra militanlarının duvardan atlayarak geçmeye çalıştığı, asker tarafından fark edilince de boğuşma yaşandığı düşünülüyor. Vali’nin “insan kaçakçıları” diyerek yumuşatmaya çalıştığı olay sorası Bölgeye  asker ve polis sevk edilirken sınırdaki Güveççi ve Görentaş mahallelerine yapılan Türkçe ve Arapça anonsla yurttaşlar dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı.

AKP ise günlerdir bu psikopat çetelerin ellerinden giden topraklar için hava bombardımanı yapıyor, İncilik’i Suudi jetlerine açıyor  hatta kara operasyonu yapmayı ihtimaller arasında tartışıyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı