/ Güncel / IŞİD-AKP Aşkının Boyutları Ortaya Çıkıyor: Antalya’da IŞİD Bürosu

IŞİD-AKP Aşkının Boyutları Ortaya Çıkıyor: Antalya’da IŞİD Bürosu

on 3 Temmuz 2016 - 14:45 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
PENDIK'TE DUZENLENEN TEROR OPERASYONUNDA 3 KISI TUTUKLANDI. (FOTO: ISTANBUL DHA)

PENDIK’TE DUZENLENEN TEROR OPERASYONUNDA 3 KISI TUTUKLANDI. (FOTO: ISTANBUL DHA)

IŞİD, Suriye ve Irak’taki mevzilerini kaybederken sıkışıyor. Örgüt, en büyük lojistik hattını uzun yıllardır MİT’in sağladığı imkanlarla Türkiye üzerinden gerçekleştiriyor.  Rojava’d Kürt halkının tarihsel atılımı, askeri ve siyasi hamlesi ile Türkiye-IŞİD sınırı büyük tehlike altında. Mınbic’e yönelik sürdürülen saldırı ile IŞİD Türkiye ile olan son sınırını kaybedebilir. Hem de Rojava kantonları tamamen birleşmiş olur. Bu, AKP adına tam bir kabus senaryosu. AKP, Kürt halkının bölgedeki varlığını daha kabul edemezken bir de yasal sınır komşusu olmayı peşinen reddediyor. YPG’nin üstünlüğüne karşı IŞİD’i geriletmeyi ise Ahrar Şam, El Nusra gibi MİT’in aktif destek verdiği çeteler eliyle gerçekleştirmeye çalışıyor. AKP, sınır boylarındaki obüslerle bu gruplara ateş desteği veriyor. Neticede de IŞİD,  AKP’ye gözdağı vermek ve üstündeki ağırlığı azaltması mesajı vermek için Kilis’i günlerce top ateşine tutuyor, İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndaki 45 kişinin katledildiği katliamı gerçekleştiriyor.Yani Diyarbakır, Sultanahmet, 10 Ekim Ankara,Suruç veTaksim saldırıları bugüne kadar IŞİD’in ideolojik düşmanlarına yönelik saldırılar iken havalimanı saldırısı doğrudan AKP’ye ve bölgedeki ortaklarına yönelik mesaj anlamına geliyor.

AKP ile IŞİD’in uzatmalı aşkı çatırdıyor. Ne AKP  selefiliğin kendisine sağladığı siyasi güçten vazgeçebiliyor ne de IŞİD açıkça AKP’ye savaş ilan edip yıllarca ekmeğini yediği kapıyı tamamen düşman ilan ediyor. Bu aşkın uzun yıllardır nasıl ortaya çıktığı ise bir süredir IŞİD’e yönelik gerçekleştirilen polis operasyonları ile açığa çıkıyor. Muhtarından, emniyet mensubuna, bakanından saraylısına herkesin her detayına vakıf olduğu Selefi örgütlenmeleri her katliam sonrası biraz daha açığa çıkıyor. İstanbul’da katliamı gerçekleştirenin daha önce ihbar edildiği ve muhtar tarafından “her şeyi biliyoruz” denildiği ortaya çıktı.

Bugün DİHA’nın ortaya çıkardığı bilgilere göre; Antalya’da geçtiğimiz hafta IŞİD üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanan Khallit H, ifadesinde örgüte para tedarik etmek ve örgüt üyeleri arasında para transferi sağlamak amacıyla bir havale bürosu kurduklarını söyledi. Yani IŞİD kentin ortasında yıllarca para ve insan sevkiyatı yapıyor.Canlı bomba için yelek üretiyor. Bomba ve mühimmat saklıyor. İstanbul’daki katliama şaşırmak için hiçbir sebep bulunmuyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!