/ Dünyadan / IŞİD Kilis Sınırına Saldırdı: 1 Asker Öldü; 1 Asker Kayıp!

IŞİD Kilis Sınırına Saldırdı: 1 Asker Öldü; 1 Asker Kayıp!

on 1 Eylül 2015 - 22:57 Kategori: Dünyadan, Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

KİLİS VALİLİĞİ’NİN SURİYE SINIRINDA BAZI BÖLGELERİ 5 GÜN SÜREYLE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN ETMESİNDEN SONRA TÜRKİYE-SURİYE SINIRINDA SESSİZ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR. (MEHMET ALİ DAĞ/KİLİS-İHA)

Fotoğraf Bilgisi: Askerlere ateş açılan bölge, Cerablus’un batısında, Azez’in doğusunda El-Rai yakınlarında bulunuyor. Bölgeyi IŞİD kontrol ediyor

Kilis’in karşısındaki bölgeyi kontrol eden IŞİD militanları, akşam saatlerinde Kilis sınırında devriye görevi yapan askerlere ateş açtı. Uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu 1 asker ölürken 1 asker kayboldu. Kaybolan askerin IŞİD tarafından esir alınmış olabileceği konuşuluyor.

Kilis Valiliği’nden Jet Açıklama: “Kaçakçılar Yaptı!”

Kilis Valisi Süleyman Tapsız saldırıdan hemen sonra şu açıklamayı yaptı: “Bugün saat 18.00 sıralarında Şehit Memet Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde sınır devriyesi yapan askerlerimize Suriye tarafından Türkiye’ye geçen kaçakçı grubu tarafından ateş açılıyor ve çatışma çıkıyor. Bir askerimiz maalesef şehit oldu, bir askerimiz de kayıp. Bununla ilgili incelemeler de devam ediyor. Bu bölge DEAŞ’ın kontrolünde olan bir bölgedir. Şu anda verebileceğim bilgi bunlar.”

“Kaçakçı grubunda uzun namlulu silahlar ne arıyor? IŞİD’in kontrolündeki bölgeden kaçakçı grubu Türkiye tarafına silahlarla nasıl geçebiliyor?” sorularını sormayacağız! Vali Bey’in bildiği tek şey, saldırıyı IŞİD’in değil, kaçakçı grubunun yaptığı!

IŞİD’in Sosyal Medya Hesapları Saldırıyı Üstleniyor!

Bu arada IŞİD’e yakın sosyal medya hesaplarından saldırıyı IŞİD’in yaptığı belirtiliyor. Çeşitli hesaplardan, “tağut Türkiye devletine yönelik misillemeler devam edecek” açıklamaları yapılırken Türkiye’deki resmi ağızlar ve/veya kanallar saldırıyla ilgili net bir bilgi vermekten kaçınıyor. Ayrıntılar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı