/ Güncel / IŞİD, Kilis ve Gaziantep’i “Fethetmek” İçin Hazırlanıyormuş!

IŞİD, Kilis ve Gaziantep’i “Fethetmek” İçin Hazırlanıyormuş!

on 4 Haziran 2016 - 20:26 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

Öncü Mülki Amirliği’ne yönelik hazırladığı belge ortaya çıktı.Belgede, IŞİD’in Kilis’i, kent halkını kaçırmak ve içeride uyuyan hücreleri aracılığıyla “fethetmek” üzere planlı bir şekilde vurduğu açığa çıktı. AKP hükümetinden konuyla ilgili doğru düzgün tek açıklama gelmediği gibi  içi boş sözlerle tehlikenin üzeri örtülmeye çalışılıyor. AKP halka yalan söyleyedursun, IŞİD’in Gaziantep ve Kilis’e yönelik sınır hattı boyunca hazırlık yaptığı ifade ediliyor. Kilis halkının yarısına yakını ise kentte artık can güvenliği kalmadığı için  göç etti. Ancak AKP’nin beslediği çetelerin halka ödettiği büyük bedelin üstü örtülüyor.

IŞİD, Suriye ve Irak’ta önemli mevziler kaybediyor. Rakka’ya yönelik operasyonda da alanı daralmaya başladı. Ancak örgüt, yetiştirdiği ve savaş deneyimi ile donattığı militanları aracılığıyla eylemlere devam edeceğini ilan etmişti. Bu hedeflerden birisi de Türkiye.

IŞİD, Gaziantep’in örgüt için “Rakka kadar önemli” olduğu açıklamasını yapmıştı. Kilis kenti ise Ocak ayından bu yana  giderek daha da sık aralıklarla düzenli olarak bombalanıyor. Katyuşa füzeleri ile kentte 21 yurttaş bugüne kadar katledildi.

Kilis, Antep ya da dünyanın herhangi bir başka kenti… IŞİD her nerede mevzi kazanır, her nereye saldırır ve can alırsa AKP’nin birinci dereceden sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır. Tırlar dolusu gönderilen silah, mühimmat ve “ılımlı unsur”lara yıllardır verilen lojistik ve siyasi destek bugün yaşananların sorumlusudur.

Belgenin aslı :

44213

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!