/ Güncel / IŞİD Türkiye’deki Suikastlerine Devam Ediyor! Türkiye IŞİD’ci Kaynıyor!

IŞİD Türkiye’deki Suikastlerine Devam Ediyor! Türkiye IŞİD’ci Kaynıyor!

on 28 Aralık 2015 - 18:12 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

30 Ekim’de Şanlıurfa’da Arapça yayınlanan ve muhalif Suriyeliler arasında dağıtıldığı bilinen El Vatan adlı gazetenin Yazı İşleri Müdürü İbrahim Abdulkadir ile gazetenin muhabiri Firaz Hamadi evlerinde öldürülmüştü. IŞİD saldırıyı, çektiği video ile üstlenip Türkiye’yi tehdit etmiş ve IŞİD karşıtı odakları açıkça hedef göstermişti.

IŞİD ikinci suikres 1astini güpegündüz Gaziantep’te gerçekleştirdi. 37 yaşındaki Naji El Jerf Suriye’de IŞİD karşıtı belgeselleriyle tanınıyordu. Jerf  Gaziantep’te sokak ortasına tabancayla başından vurularak öldürüldü. IŞİD Jerf’i uzun süredir hedef gösteriyordu ancak herhangi bir koruma tedbiri alınmamıştı.

“Uyanık Hücreler”

Her fırsatta söyledik: IŞİD’in Türkiye’de onlarca uyuyan hücresi var. Gerektiğinde uyanıp her türlü katliamı, suikasti yapabiliyorlar. İstihbarat topluyorlar, Suriye’yedeki IŞİD unsurlarına bilgi veriyorlar. Kısacası diledikleri gibi hareket edebiliyorlar. Bunun sorumlusu, Türkiye’nin güney sınırlarını cihatçı otobanına çeviren AKP iktidarıdır. IŞİD güpegündüz istediği gazeteciyi katledebilecek güce ve rahatlığa Türkiye’de sahiptir.

Böylesine rahat hareket edebilen insanlar topluluğu her an her yerde yeni katliamlara girişebilir. Örneğin Alevi kurumları, Alevi kurumlarının düzenlediği eylemler, etkinlikler bundan sonraki süreçte IŞİD’in hedefi olabilir. Suriye’de yüzlerce Alevi-Nusayri’yi gözünü kırpmadan katleden IŞİD için Türkiye’deki Alevi’ler de kısa ya da en geç orta vadede doğrudan hedeftir.

Sadece Aleviler mi? Elbette hayır! Kürt halkı zaten hedefti ve Kobane yenilgisinin “intikam” dürtüleriyle Kürt halkını katlettiler. Kürt halkının onurlu mücadelesinin yanında duran Sosyalistler de IŞİD için öldürülmesi gereken unsurların başında geliyor. Yeni bir 10 Ekim yaratmak için hiçbir fırsatı kaçırmayacaklardır.

Tüm bunların dışında, yaşam tarzı olarak IŞİD’in “katli vacipler” kategorisine giren her kesim de tehdit altındadır. Ve en önemlisi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra yaşanacak katliamların sorumlusu da AKP iktidarıdır. Sosyalistleri “önleyici gözaltı” mekanizmalarıyla tutsak eden iktidar, “her sakallıyı IŞİD’li diye tutsak mı edeceğiz?” diyerek güney sınırlarını selefilere açmıştır. Bugün güneydeki hastaneler Nusracılara, İslam Ordusu gibi selefi unsurlara hizmet veren kurumlar haline gelmiştir. Bu “pislik” kolay temizlenmez; ancak 10 Ekim’de katledilen yoldaşlarımızın omuzlarımıza yüklediği görev, bundan sonraki katliamların önlenmesidir. Bunu yapmak ise, örgütlü mücadele ağının sabırla ve inatla örülmesinden geçiyor.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı