/ Güncel / İstanbul Üniversitesi’nde Polis Yine Şaşırtmadı: Devrimcilere Tehdit; Çetelere Koruma Kalkanı!

İstanbul Üniversitesi’nde Polis Yine Şaşırtmadı: Devrimcilere Tehdit; Çetelere Koruma Kalkanı!

on 8 Aralık 2015 - 23:20 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
iu-saldiri-

Polisin koruduğu “Müslüman Gençlik” üyeleri daha önce devrimci öğrencilere defalarca saldırmıştı

Günlerdir İstanbul Üniversitesi öğrencilerine saldıran, pusu kuran ve üniversiteyi terörize eden Müslüman Gençlik adlı çetenin üyelerinin de içlerinde olduğu bir grup üniversite öğrencisi, bugün Beyazıt’ta basın açıklaması yaptı. “Müslümanlar Üniversitede” başlığıyla hafta sonundan bu yana çağrısı yapılan eylem, polis korumasında gerçekleştirildi.

Yüzlerce çevik kuvvet ve sivil polis sabah saatlerinden itibaren Beyazıt Meydanı’nda ve üniversitenin kapılarında konuşlandı. Sosyalist öğrencilere okul kapılarında ve meydanda basın açıklaması yaptırmayan, yürüyüş yapmak isteyen öğrencilere saldıran polis, Müslüman Gençlik adı altında toplanan selefilere müdahale etmedi. Bu esnada, Hukuk fakültesinde toplanan sosyalist öğrenciler ise üniversite kapısına yaklaştıkları takdirde polis tarafından müdahale edileceği söylenerek tehdit edildi.

Selefiler Yalan Söylüyor; Polis Onları Koruyor! 

Müslüman Gençlik isimli grubun okuduğu basın açıklamasında İTÜ’nün göbeğine y
apılmak istenen cami nedeniyle çıkan olaylar, Ankara Üniversitesi’nde yaşananlar ve İstanbul Üniversitesi’ndeki çatışmalar dile getirildi. Solcu öğrencilerin İTÜ’de ibadet özgürlüğüne, Ankara’da ise Kuran okuyan kadınlara saldırdıklarını iddia eden grup, İstanbul Üniversitesi’nde solcuların İslam’a hakaret ettiğini ileri sürdü.

Beyazıt Faşizme Mezar Olacak!

Geçen haftadan bu yana üniversitemizde yaşanan saldırılarda görüldüğü gibi, bugün bu eylemi gerçekleştirenlerin derdi ne ibadet etmek, ne de inançlarını yaşamak. IŞİD, El-Nusra, Türkiye Hizbullah’ı… Ortadoğu’da ne kadar barbar çete varsa hepsini destekleyen; bu örgütlere karşı yapılan afişleri, dağıtılan bildirileri bahane ederek sosyalistlere saldıran bu gruplar, emperyalizmin üniversitelerdeki gölgesidir. Bu çeteler asla üniversitelerde alan kazanamayacaklar!

AKP ve polis, üniversitelerde bu grupları koruyup kollamaya devam ediyor. Ortadoğu’da kafa kesen cihatçı örgütlerle işbirliğini sürdüren AKP, sopalarla, satırlarla gelen çetelere göz yumarken üniversiteyi savunan sosyalist öğrencileri gözaltına alıyor, soruşturma açıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi, “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP” sloganı, Suriye’den sonra İstanbul Üniversitesi’nde de ete kemiğe bürünmüştür.

Üniversitelerde ne AKP’ye, ne Selefi çetelere, ne de onların gölgelerine geçit yok!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!