/ Güncel / İstanbul ve Ankara’da Özgür Gündem’le Dayanışma

İstanbul ve Ankara’da Özgür Gündem’le Dayanışma

on 17 Ağustos 2016 - 23:46 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

öz 1Özgür Gündem gazetesinin dün mahkeme kararıyla kapatılmasına karşı bugün İstanbul ve Ankara’da Özgür Gündem ile dayanışma eylemleri gerçekleşti. İstanbul’da gazete önünde basın açıklaması yapılırken, Ankara’da kitle basın açıklaması için Yüksel Caddesi’nde buluştu.

bolsevik.org – İstanbul:

Dün İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından “geçici kapatma kararı” verilen ve ardından polis baskınına maruz kalan, yöneticileri ve çalışanları tutuklanan Özgür Gündemöz 2 gazetesi yalnız değildir demek için bugün gazetenin Beyoğlu’ndaki binası önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasının ardından ellerindeki gazetelerle İstiklal Caddesi’ne yürümek isteyen gruba polis engel oldu.

Özgür Gündem gazetesi, dün mahkeme kararıyla “terör propagandası” suçlamasıyla kapatılmıştı. Darbe soruşturmaları
kapsamında sık sık toplumsal muhalefete yönelik de saldırılar gerçekleştiren AKP Hükümeti, bu defa muhalif sesleri susturmaya çalışmış ve Özgür Gündem gazetesini yasaklamayaöz 3 girişmişti.

Özgür Gündem gazetesinin kapatılması, ifade özgürlüğünün ve basın özgürlüklerinin ihlalidir. OHAL gerekçesiyle muhalif seslerin ve basının susturulması girişimine hayır!

öz 4bolsevik.org – Ankara:

Dün Özgür Gündem gazetesinin geçici kapatılma kararı alınmasının ardından bugün Ankara’da Yüksel Caddesi’nde sokaktaydık. Ahmet Telli’nin okuduğu basın açıklamasının
ardından SEP adına dayanışma mesajımızla Özgür Gündem’in ve özgür basının yanında yer aldığımızı ifade ettik.

Sarayın toplumsal muhalefete yönelik saldırılarına karşı sokakta olmaya devam edeceğiz. Boyun eğmeyeceğiz!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!