/ Güncel / İÜ’de 10 Ekim Anmasına Saldırı: 8 Gözaltı!

İÜ’de 10 Ekim Anmasına Saldırı: 8 Gözaltı!

on 10 Ekim 2016 - 10:40 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

İstanbul Üniversitesi’nde 10 Ekim anmasına polis saldırısı gerçekleşti. Edebiyat fakültesindeki anma esnasında okula giren polis “şiir okudukları” gerekçesiyle anma yapan öğrencilere saldırdı ve 8 öğrenciyi gözaltına aldı.

İstanbul Üniversitesi’nde 10 Ekim’in birinci yıldönümü için toplanan ve Ankara Katliamında hayatını kaybedenleri anmak isteyen öğrencilere polis saldırısı gerçekleşti.

Öğrenciler 10.04’te Merkez ve Edebiyat fakültelerinde 10 Ekim’de hayatını kaybedeneri anmak için buluşmuştu. Siren sesi eşliğinde gerçekleşen saygı duruşunun ardından öğrenciler 12.30’da Merkez kampüs Havuzlu Bahçe’de yapılacak olan anma programına çağrı gerçekleştirdi.

Edebiyat fakültesinde 10.04’teki saygı duruşunun ardından şiir okuyan öğrencilere önce özel güvenlik “şiir okuyamazsınız” diyerek müdahale etti. Ardından okula giren polis, 8 öğrenciyi gözaltına aldı.

İÜ öğrencileri, akademisyenleri ve çalışanlarının katılımıyla yapılacak olan anma programı ise 12.30’da Merkez kampüsteki Havuzlu Bahçe’de gerçekleşecek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı