/ Dünyadan / Kapitalizm Akdeniz’i “Mülteci Mezarlığı” Haline Getiriyor!

Kapitalizm Akdeniz’i “Mülteci Mezarlığı” Haline Getiriyor!

on 23 Aralık 2015 - 18:02 Kategori: Dünyadan, Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Malum, AKP ve AB mülteci akışını önlemek konusunda anlaştı. AKP, Avrupa Birliği’nin önerdiği 3 milyon Avro’yu  mültecilerin hayatı karşılığında hiç çekinmeden kabul etti. Ancak anlaşmadan sonra Avrupa’ya çıkmaya çalışan mültecilerin sayısı arttı. Aynı oranda mülteci ölümleri de arttı!

Mültecilerin Avrupa’ya “Ölümüne” Yolculuğu!

Mülteciler Türkiye’de kalıp ne yapacaklar? Ucuz iş gücü olarak güvencesiz bir şekilde karın tokluğuna çalıştırılmak dışında seçenekleri yok. Bu da şanslı olanlar için geçerli! Geri kalanlar için kot taşlama atölyelerinde silikozis hastalığından acı çekerek ölme seçeneği var! Patronlar artık kot taşlama atölyelerinde Suriyeli işçileri katlediyorlar!

Bu seçenekleri ölüme çıkan seçenekten biraz daha iyi bulan mülteciler Türkiye’de kalmaya çalışıyor. Ancak geri kalan büyük çoğunluk Avrupa’ya gitmek için her yolu deniyor. İşte bu noktada Avrupa Birliği’nin “Biz 3 milyar doları Türkiye’ye boşuna vermedik” çıkışı devreye giriyor. Karasularındaki askeri denetim artıyor. Son bir yılda 88 bin 987 mülteci yakalandı.  Mülteciler askeri unsurlardan kaçmak için zaten güvensiz olan yolculuklarını deyaylanim yerindeyse “Rus ruleti” haline getiriyorlar. Getiriyorlar çünkü başka bir seçenekleri yok! Zira  yakalananlar için her şey daha kötüye gidiyor. Birçoğu ölümü, yakalanmaya tercih ediyor!

Halkların Katili Kapitalizm!

Aylan bebek için timsah gözyaşları dökenler, mültecilerin hayatları karşısında 3 milyar doları çekinmeden halkların katili AKP’ye hibe etti! Anlaşmadan sonra son 2 hafta içerisinde 90’ın üzerinde mülteci hayatını kaybetti. Tablo mülteciler için vahimdi, artık daha da vahim hale gelecek. Kapitalizm, Akdeniz’i mülteci mezarlığı haline getirmeye devam edecek!

Bolsevik.org

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!