/ Güncel / KHK Böyle Buyurdu: Evladınız Ölecek Ama Ağlamayacaksınız

KHK Böyle Buyurdu: Evladınız Ölecek Ama Ağlamayacaksınız

on 12 Ocak 2017 - 14:38 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

Yeni çıkartılan KHK ile televizyonlarda ağıt yakmak, iktidarı eleştirmek artık suç sayılıyor.Yapılan bir saldırıdan sonra ekranda gösterilecek olan ağıtlar kanala kapatma getirebilecek.Kısacası AKP ; Ben başkanlığı geçiririm,evlatlarınız başkanlık uğruna hayatını kaybedebilir ama siz isyan edemezsiniz. “Saraya canım feda olsun derseniz o zaman yayınlanmasına izin veririm’ diyor. Ülkenin içeride ve dışarıda savaş makinasına dönen rejimi AKP’yi meşruiyet konusunda yine KHK’lara sığınmaya itiyor. 

AKP iktidarı başkanlık uğruna gözü karartmış durumda, artık ağlamak, isyan etmek yasak! Ağlayan ve ağıt yakan birini tv kanalında gösterilirse ‘terörü övme,terör örgütlerini güçlü gösterme ‘ gibi suçlamalarla kanal kapatılabilecek.

Bakanlar Kurulu’nun çıkardığı son kanun hükmünde kararname ile Başbakanlık tarafından getirilen yayın yasaklarının ihlal edilmesi halinde öngörülen cezalar arttırıldı. Buna göre, RTÜK Yasası’nın olağanüstü dönemlerde yayınlarını düzenleyen hükmüne yeni bir fıkra eklendi. Fıkra ile televizyon yayınları ile ilgili düzenlemeye Basın Yasası’nın hükümleri iliştirildi. Yayın yasak ve kısıtlamalarına aykırı olarak yayın yapılması halinde RTÜK, televizyonun yayını bir gün süreyle dondurulacak. Yayın yasağı ihlalinin bir yıl içinde yinelenmesi durumunda yayın 5 güne kadar, ikinci kez tekrar edilmesi halinde 15 güne kadar, üçüncü kez tekrarında ise yayın lisansının iptaline karar verilebilecek. Bu durumda terör olaylarının ardından çok kısa bir süre içinde Başbakanlık tarafından alınan yayın yasağı kararı televizyon kapatma sonucuna varabilecek.

AKP iktidarı başkanlık uğruna gözü karartmış durumda,artık ağlamak,isyan etmek yasak!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı