/ Güncel / Mehmet Altan Tutuklandı

Mehmet Altan Tutuklandı

on 22 Eylül 2016 - 13:54 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

altan-kardeslerin-avukatlari-endiseliyiz-185373-5

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde “sübliminal mesaj” vererek darbe girişimine iştirak etmekle suçlanan gazeteci Ahmet Altan ve kardeşi akademisyen Mehmet Altan 12 gün boyunca  5 metrekarelik yerlerde  gözaltında tutulmuştu.Dün adliyeye sevk edilen Altan kardeşlerin davası gece geç saatlerde sonuçlandı. Ahmet Altan gözaltından salınırken kardeşi Prof. Mehmet Altan Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı.

Tutuklamanın gerekçesi cemaat bağlantısı. Kanıt diye sunulanlar ise komik darbeden önce Can Erzincan TV’de darbeyi sözde olumlayan ve Erdoğan’ın gitmesinin gerekliliği üzerine sarf ettiği sözler. Mehmet Altan’ın sorgusunda üç sene önce üç ay süreyle akademisyenlik yaptığı sürede ödeme nedeniyle kullanmış olduğu Bank Asya bankamatik kartı ve F serisi 1 Dolar.

Mahkeme, Taraf Gazetesi’nin AKP’nin en büyük suçları işlediği dönemde operasyon gazetesi olarak işlev gören döneminde yayın yönetmenliğini yapan Ahmet Altan’ın ise ‘haftada bir gün evine en yakın güvenlik birimine imza verme’ ve ‘yurt dışına çıkış yasağı’ adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.

Mehmet ve Ahmet Altan kardeşler bir zamanlar AKP’ye verdikleri desteğin cezasını bugün ağır ödüyor. AKP ise en popüler isimlere dokunarak topluma cadı avına devam edeceğini gösteriyor.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!