/ Güncel / “Metal Fırtınaya” 4 Gün Kaldı; İşçiler Kararlı!

“Metal Fırtınaya” 4 Gün Kaldı; İşçiler Kararlı!

on 16 Ocak 2017 - 13:56 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Metal üretim fabrikalarındaki grev oylamaları tamamlandı. Manisa, Çiğli ve Samandıra’da kurulu Schneider fabrikalarında ve Gebze General Electric’te yapılan grev oylamalarında, tüm fabrikalardaki işçiler grev kararı aldı. 20 Ocak günü fabrikalarda üretim duracak.

Fakat işçiler AKP iktidarının patronların imdâdına koşabileceğini biliyor. Ekonomik kriz bahane edilerek grev engellenmeye çalışılabilir. Daha önce metal grevini erteleyerek bastıran AKP’ye karşı işçiler bu defa kararlı. 20 Ocak’ta başlayacak grev öncesi, Schneider işçileri, grevin yasaklanması durumunda fabrikalardan çıkmayacaklarını ilan etti. 

Schneider işçilerinin sosyal medyadan yaptıkları ortak açıklama şöyle: EMİS ağaları grev tarihi yaklaştıkça anlaşmak yerine inatlarını sürdürüyor. Grev ertelenir diye ümit ediyorlar herhalde. Sanıyorlar ki bu grev ertelenirse bizde eyvallah deyip boynumuzu bükücez! En kötü senaryoda grev ertelenirse fabrika içinde çalışmama, işgal ve direniş alanında belirlenecek taban kararına göre envai çeşit mücadele yöntemi bizi bekliyor. Hakkımız için çıktığımız bu yolda grev hakkımızı size peşkeş çektirmeyiz. Tekrar söylüyoruz; bu dava ekmek ve hak davasıdır, şakası olmaz! Bu saçma rüyalardan uyanmak için son 5 gününüz.”

bolsevik.org

 
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı