/ Güncel / Provokatör AKP Mersin’de 1 Mayıs’ı Yasaklamak İstiyor! Yasaklarınız Sökmez!

Provokatör AKP Mersin’de 1 Mayıs’ı Yasaklamak İstiyor! Yasaklarınız Sökmez!

on 26 Nisan 2016 - 19:43 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
res 1

Önceki senelerde yüzlerce kişinin doldurduğu 1 Mayıs alanı bu yıl yasaklanmak isteniyor

1991’den bu yana hiçbir sorun yaşanmaksızın İstasyon Meydanı – Cumhuriyet alanı güzergahı 1 Mayıs için defalarca kullanıldı. Ancak bu yıl, AKP’nin yasakçı zihniyeti 1 Mayıs yasaklarını Mersin’e kadar uzatmak niyetinde!

Dünün Katliamcıları Bugün Güvenliği Sağlama Bahanesiyle Mersin’de 1 Mayıs’ı Yasaklıyor!

Mersin’in politik anlamda devrimci kültür ile tarihsel bir bağı olduğunu vurgulamak gerekir. Mersin bir direniş tarihinin yoğrulduğu kenttir. Mersin’i yasaklarla teslim alacağını düşünen AKP ve onun valisi bilmelidir ki kentimizi yasaklarına teslim etmeyeceğiz.

Ankara’da valiliğin kontrolünde Gar önünde toplanan kitle, yine valilik ve emniyet İstihbaratları bilgisinde gerçekleşen patlamalar neticesinde katledilmişti. Biz, AKP ve onun temsilcilerinin güvenilmezliğinin farkındayız!

Ankara katliamını planlayanlara geçit veren AKP, Mersin’de 1 Mayıs’ı güvenlik kaygısı nedeniyle yasaklamaya çalışıyor! Bu ne perhiz; bu ne lahana turşusu!

Her şeye rağmen kararımız kesindir! Senelerdir kullandığımız güzergahı bombacı AKP’nin provokasyon tehdidiyle terk etmeyeceğiz! Yasaklarınıza teslim olmayacağız! 1 Mayıs’ta SEP-G saflarında saat 15.30’da İstasyon Meydanında olacağız!

Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi- Mersin

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!